Praktyki lekarskie w Polsce a studia na Ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nachbarNJ
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2013, o 16:47

Praktyki lekarskie w Polsce a studia na Ukrainie

Post autor: nachbarNJ »

Cześć

Mam bardzo nurtujące mnie pytanie i jeśli jest osoba, która może na nie odpowiedzieć, to będę bardzo wdzięczny za to
Mianowicie jak wygląda sprawa praktyk, tych tzw wakacyjnych, jeśli studiuje się na Ukrainie medycynę? Czy jest możliwość odbywania ich w Polsce czy może jest konieczność robienia ich na Ukrainie?

Z góry dzięki!
Olii
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2013, o 00:39

Re: Praktyki lekarskie w Polsce a studia na Ukrainie

Post autor: Olii »

No jasne, że możesz w Polsce.
nachbarNJ
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2013, o 16:47

Re: Praktyki lekarskie w Polsce a studia na Ukrainie

Post autor: nachbarNJ »

To jest Twoje przekonanie czy tak sądzisz?:-) Bo znając polską rzeczywistość, to nie każde szpitale i placówki, będą chętne na podpisywanie umów z ukraińską uczelnią z różnych wyimaginowanych powodów, gdzie umowa będzie po angielsku lub rosyjsku:P.

Każda dodatkowa opinia mile widziana.
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Praktyki lekarskie w Polsce a studia na Ukrainie

Post autor: LordLuke »

Można robić praktyki w Polsce studiując na Ukrainie. Nikt wprawdzie nie podpisuje żadnych umów z uczelniami z Ukrainy, ale jeśli uda Ci się zdobyć wszystkie potrzebne dokumenty to możesz próbować dostać się na praktyki. Sam robiłem takie po pierwszym roku (pielęgniarskie), a potem po czwartym i piątym roku (lekarskie). Te po 4 i 5 roku są wymagane przez uczelnię. Oficjalnie powinno się je robić tam na Ukrainie, ale 99% Polaków pisze podanie do dziekanatu i dostają zgodę na przeprowadzenie ich w Polsce. Jedyny warunek to posiadanie dziennika praktyk (pisze się go zawsze - i w Polsce i na Ukrainie).

Ja robiąc praktyki miałem problem ze zdobyciem skierowania do lekarza medycyny pracy w celu zrobienia badań. Nikt mi skierowania nie dał, bo robi to uczelnia (tak jak dla studentów z Polski). Udało się jednak po znajomości załatwić taki dokument i wtedy już normalnie przyjęli mnie do szpitala. To było kilka lat temu, a wiem że ostatnimi czasy to się zmieniło i trochę łatwiej jest tym z Ukrainy dostać praktyki w Polsce.
Olii
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2013, o 00:39

Re: Praktyki lekarskie w Polsce a studia na Ukrainie

Post autor: Olii »

To jest moje przekonanie, studiuję na Ukrainie. Tutaj każdy robi praktyki w Polsce, dostajesz papierek, a szpital przyjmuje Cię jak studenta polskiej uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości