spektroskopia Ramana

Forum chemiczne zajmujące się badaniem zjawisk makroskopowych, atomowych, subatomowych i międzycząsteczkowych w układach chemicznych, przy uwzględnieniu praw i pojęć fizyki
zielonkawa
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2013, o 10:55

spektroskopia Ramana

Post autor: zielonkawa »

Dzień dobry.
Może zacznę od tego, że jestem totalnie zielona w tej dziedzinie i potrzebuje kilku wskazówek w celu rozwiązania zadań.

1. Mam taką samą moc lasera w obu przypadkach, o wzbudzeniu 630 i 488 nm. Posiadam dwa pasma przy 261 i 3030 cm-1. Mam obliczyć stosunek intensywności tych pasm.

Tutaj proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie, czy dobrze myślę, żeby zrobić to zadanie Obliczam stosunek I261/ I 488do I 261 / I630 ? zamieniając odpowiednio na te same jednostki ? i analogicznie z tym drugim pasmem.

2. Znów mam lasery o wzbudzeniu 630 i 488 nm. Mam obliczyć stosunek pasma antystokesowskiego do stokesowskiego dla drgań o energii 261 cm-1 w warunkach standardowych.

Niestety nie wiem jak ugryźć to drugie zadanie i tu proszę o pomoc.

3. Na podstawie powyższych obliczeń muszę wybrać, które wzbudzenie jest lepsze 630 nm czy 488 nm i jaki zakres widma stokesowski czy antystokesowski by uzyskać największą intensywność pasma 261 cm-1
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości