Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: zupelnieodzera »

Uczę się sam, liceum skończyłem wiele lat temu. Repetytoria się u mnie nie sprawdzają, muszę mieć wszystko dokładniej, dłużej a jednocześnie prościej wytłumaczone. Co polecacie oprócz dość trudno dostępnego i drogiego podręcznika wydawnictwa Rożak?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: Collo »

zupelnieodzera pisze:Co polecacie oprócz dość trudno dostępnego i drogiego podręcznika wydawnictwa Rożak?
Nic :-P Ten podręcznik jest moim zdaniem najlepszy do teorii. Co do dostępności to faktycznie, trudno go dostać, jak nie uda ci się trafić na używane to popytaj w księgarniach czy mogą je zamówić, nowy komplet kosztuje 80-90 zł, sporo, ale można potem łatwo sprzedać

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: goodman »

Colloportus pisze:popytaj w księgarniach czy mogą je zamówić
Już ich nie drukują od paru lat, a wątpię, żeby ktoś to tyle czasu chomikował i nie sprzedał (bo to dość chodliwy towar). Wydawnictwo Rożak kupiła Nowa Era, której obecne podręczniki są imho dość słabe.
W miarę dobre są też podręczniki od OE Pazdro (zwłaszcza cz.III z chemią organiczną), ale od biedy Operon też ujdzie.
Całą resztę wiadomości, których jest za mało w podręcznikach, można znaleźć w internecie.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: zoo_ »

goodman pisze: W miarę dobre są też podręczniki od OE Pazdro (zwłaszcza cz.III z chemią organiczną)
zupelnieodzera, jak Ci Rożak nie podchodzi to spróbuj tych o których pisze goodman
Mnie Rożak też nie przypadł do gustu, ale korzystałam w sumie krótko z jednej (pierwszej) części, więc może tak trafiłam w działy. Korzystałam natomiast z podręczników Pazdro i są super. Momentami jest trochę ponad program, ale to wystarczy pominąć jeśli się nie chce zgłębiać takich szczegółów. Są jednak pisane tak jakoś ciekawie (np. część do nieorganicznej, działy o pierwiastkach), że tak czytasz i czytasz i nawet nie wiesz jak to się stało, że już koniec książki
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: Collo »

goodman pisze: Już ich nie drukują od paru lat, a wątpię, żeby ktoś to tyle czasu chomikował i nie sprzedał (bo to dość chodliwy towar)
2 i 3 lata temu raczej nie było problemu z ich kupnem (sam zamawiałem je w małej księgarni). Teraz wydawane są pod wydawnictwem Nowa Era, trzeba tylko uważać by nie pomylić ich z innymi książkami tego wydawnictwa.

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: goodman »

Colloportus pisze:2 i 3 lata temu raczej nie było problemu z ich kupnem (sam zamawiałem je w małej księgarni).
Wiem, też wtedy kupowałem, ale to było 2 lata temu i już było ciężko. Rok temu jak znajoma kupowała, to w internecie była już tylko jedna część dostępna. Obecnie wszystkich 3 części raczej nie ma szans znaleźć w księgarniach.
ymk

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: ymk »

zupelnieodzera pisze:Uczę się sam, liceum skończyłem wiele lat temu. Repetytoria się u mnie nie sprawdzają, muszę mieć wszystko dokładniej, dłużej a jednocześnie prościej wytłumaczone. Co polecacie oprócz dość trudno dostępnego i drogiego podręcznika wydawnictwa Rożak?
Pazdro pazdro i tylko pazdro.

Chyba, że lubisz mieć na prawdę porządnir wytłumaczene, wtedy Atkins, mogę sprzedać
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: Smile_Forever »

Atkins to byłoby super wytłumaczone i naprawdę mocno, mocno, mocno poszerzone jak na maturę
ymk

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: ymk »

Wbrew pozorom wiedza w Atkinsie nie wykracza za bardzo poza poziom maturalny, mówię oczywiście o chemii ogólnej.
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: zupelnieodzera »

Niestety nie mam czasu na wykraczanie poza program maturalny. Chociaż w sumie bym chciał Gdyby to było dobrze wytłumaczone to może i mógłbym się zagłębić

Kupić w ciemno Rożaka? To dobrych kilkadziesiąt złotych, może i więcej niż 100 zł
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: Smile_Forever »

To ja myślałam, że chodzi o Chemię fizyczną Atkinsa . Tak, Chemia ogólna tak bardzo nie wykracza .
Co do Rożaka - może spróbujesz kupić używanego?
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Podręczniki do chemii na maturę na poziomie rozszerzonym

Post autor: zupelnieodzera »

No ja właśnie mówię o używanym!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość