biochemia a rozszerzenia w liceum

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
nibypracowita
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:49

biochemia a rozszerzenia w liceum

Post autor: nibypracowita »

Cześć!
Jestem tu nowa , mam nadzieję, że nie powielam żadnego istniejącego wątku.
Tak jak w temacie - jestem w pierwszej klasie LO i muszę niedługo wybrać rozszerzeniajestem pewna co do chemii i biologii, ale waham się jeszcze między matematyką a fizyką Stąd moje pytanie, najlepiej do studentów samej biochemii - na co warto położyć nacisk? co bardziej przyda mi się na studiach - lepsza znajomość matematyki czy fizyki?

A na dodatek język. Na pewno kontynuuję rozszerzony francuski, ale czy lepiej kontynuować angielski, czy wybrać trzeci język (niemiecki lub rosyjski)?

Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę
Pozdrawiam
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: biochemia a rozszerzenia w liceum

Post autor: deVries »

I matmę i fizykę będziesz mieć na każdym kierunku przyrodniczym. Moim zdaniem w liceum lepiej dobrze nauczyć się matmy na rozszerzeniu i nie olewać podstawowej fizyki. Po prostu trudniej nadgonić zaległości z matmy niż uzupełnić wiedzę z fizyki.

A języków jak najwięcej na jak najwyższym poziomie, z naciskiem na angielski.
Awatar użytkownika
nibypracowita
Posty: 30
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:49

Re: biochemia a rozszerzenia w liceum

Post autor: nibypracowita »

Dzięki za szybką odpowiedź Czyli uważasz, że rozszerzona matematyka jest ważniejsza na biochemii? Wiem, że podstawowa matematyka jest przydatna, to oczywiste, ale czy materiał z rozszerzenia naprawdę mi się przyda?
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: biochemia a rozszerzenia w liceum

Post autor: deVries »

Nie wiem czy jest ważniejsza", ale w trakcie studiowania (miałem jakieś matmy, biofizyki i chemie fizyczne) stwierdziłem, że idąc na cokolwiek przyrodniczego warto wyjść z LO z jak najlepszą znajomością matmy (oprócz tych kierunkowych przedmiotów, czyli biologii i chemii w twoim przypadku). Podejrzewam, że więcej będziesz miała fizyki (w postaci biofizyki i chemii fizycznej), ale ja bym i tak wybrał matmę.
Awatar użytkownika
pantumnuss
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2013, o 08:49

Re: biochemia a rozszerzenia w liceum

Post autor: pantumnuss »

Sam studiuję biologię za granicą i mam sporo znajomych którzy studiują biochemię. Jeżeli chodzi o przedmioty to matematyka, fizyka, chemia, biologia i nawet informatyka są bardzo ważne. Ja bym ci polecił kierunek typu biol-chem w liceum bo uważam, że nacisk na chemię jest jednak największy a podstawy z biologi warto mieć.

Co do samej matematyki to nie sugerowałbym się radą kolegi bo matematyka na studiach to matematyka jak w 1-3klasie, wszystko uczysz się od nowa. Jasne, wyrabiasz sobie matematyczne myślenie jeżeli jesteś na rozszerzeniu ale i tak całki,równania itp będziesz się musiała nauczyć od podstaw i wiedza licealna ci wiele w tym nie pomoże. Natomiast fizyki bez zagadnięć całek itp z matematyki nie zrozumiesz wiec tutaj też bym się hamował z takowym profilem.

Bless
Awatar użytkownika
pantumnuss
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2013, o 08:49

Re: biochemia a rozszerzenia w liceum

Post autor: pantumnuss »

Język obcy - na pewno angielski bo jest to język naukowy. Gdybyś chciała kontynuować edukację po magistrze to mogę ci zagwarantować, że z angielskim będziesz miała dużo styczności. Jeden jezyk ale porządnie opanowany jest lepszy niż pare łąmanych.
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: biochemia a rozszerzenia w liceum

Post autor: Jagla »

pantumnuss, mógłys napisać coś o studiowaniu takich przedmiotów jak biologia/biochemia za granicą ? I ew twoje porównanie ich do kierunków w Polsce ? Bo ja (niestety) na studia pójdę w Polsce (prawdopodobnie na biochemie), ale będę myślał o wyjeździe na magisterke/później.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości