Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
emiliadubas93
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2014, o 17:57

Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: emiliadubas93 »

Hej, mam pytanie do studentów stomatologii. Czy ponosiliście jakieś dodatkowe koszty związane ze studiami, czyli zakup wierteł i innych narzedzi itp. czy jest to fundowane przez uczelnie a jeśli tak to jakie to były kwoty W szczególności chodzi mi o Gumed Z góry dzięki za odp
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: Smile_Forever »

Narzędzia trzeba sobie zakupić, oczywiście stopniowo, my (CMUJ) w tym roku kupujemy trochę sprzętu na zajęcia praktyczne z materiałoznawstwa, ale dopiero w drugim semestrze, z tego co wiem to będzie strój kliniczny i kilka narzędzi, dokładnie jeszcze nie wiem jakie nie są to podobno jakieś strasznie duże koszty, na drugim roku trzeba więcej zainwestować .
emiliadubas93
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2014, o 17:57

Re: Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: emiliadubas93 »

Hmmm a co to znaczy więcej zainwestować tak dokładnie:) Po prostu sie zastanawiać czy bedzie mnie na to stac
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: dmnunited »

Glikoproteina pisze:Narzędzia trzeba sobie zakupić, oczywiście stopniowo, my (CMUJ) w tym roku kupujemy trochę sprzętu na zajęcia praktyczne z materiałoznawstwa, ale dopiero w drugim semestrze, z tego co wiem to będzie strój kliniczny i kilka narzędzi, dokładnie jeszcze nie wiem jakie nie są to podobno jakieś strasznie duże koszty, na drugim roku trzeba więcej zainwestować .
to Ty jesteś na stomie, a nie na lekarskim? narzędzia, jakie? inlay, nożyk do wosku, nożyk do metody kropelkowej - wydatek rzędu 25 zł.
emiliadubas93
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2014, o 17:57

Re: Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: emiliadubas93 »

Hmmm czyli nie jest obowiązkiem kupowanie jakiś mega drogich narzędzi przez całe 5 lat? bo nie za bardzo mnie na to stać
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: Smile_Forever »

dmnunited, tak, na stomie jestem, na CMUJ . O lekarskim jakoś szczególnie nigdy nie myślałam, miałam co prawda momenty zawahania, ale stoma mnie zawsze bardzo interesowała . emiliadubas93, dokładnie o skali tej inwestycji nie wiem, ale niektóre narzędzia można nawet pożyczyć od kogoś, jeśli np. przydają się raz na zajęcia a potem na egzamin. Generalnie nie są to jakieś straszne koszty, zresztą wielu studentów odsprzedaje dość tanio przyrządy, kiedy już im nie są potrzebne .
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: randomlogin »

Pamietam, ze ak szedlem na CMUJ to na stomie sie kupowalo jakies turbomambocostam, nawet nie pamietam wiec nie powtorze o co dokladnie chodzilo, za dwa kafelki. Potem zrozumieli, ze darmowe srudia musza byc batdziej darmowe, i uczelnia zaczela bodaj wypozyczac, jedna sztuke na dwie osoby? Ot, sie przypomnialo.

Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Stomatologia- dodatkowe koszty ??

Post autor: tkasia »

Ja ma pytanie z innej beczki:
Gdzie lepiej iść na stomę: Gdańsk czy Poznań?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość