Medycyna- lepiej późno niż...?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: randomlogin »

Napisalem do OKE - chce miec odpowiedz na pismie, jak odpowiedza to sie podziele, jak nie odpowiedza to zadzwonie i tez sie podziele. Zreszta kazdy moze to zrobic na wlasna reke jesli mu zalezy. Natomiast w tym momencie wkleje jeszcze raz fragment nowelizacji - z podreslonymi zasadniczymi fragmentami. No i powiedzcie mi co sami o tym myslicie. Ja sie nie upieram przy tym jak ja to rozumiem - ale powiedzcie jak odczytywac to inaczej?
62) w § 104:
a) ust. 1 i 2 otrzymują brzmienie:
„1. Zdający, który nie zdał egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów w części ustnej lub
w części pisemnej albo przerwał egzamin maturalny, może przystąpić ponownie do części ustnej lub części pisemnej
egzaminu maturalnego z tego przedmiotu lub przedmiotów w okresie 5 lat od pierwszego egzaminu maturalnego,
licząc od października roku, w którym zdający przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w terminie
jego przeprowadzania określonym w § 61 ust. 1. Przepisy § 63 ust. 1–6 stosuje się odpowiednio.
2. Zdający, o którym mowa w ust. 1, przystępujący ponownie do egzaminu maturalnego, może wybrać inny
język obcy nowożytny niż język obcy nowożytny, który zdawał poprzednio.”,
b) po ust. 2 dodaje się ust. 2a–2c w brzmieniu:
„2a. Zdający, o którym mowa w ust. 1, ma prawo przystąpić ponownie do egzaminu maturalnego, zarówno
w części ustnej, jak i w części pisemnej, z jednego lub z więcej niż jednego przedmiotu spośród wymienionych
w § 54 ust. 2 i 3, w celu podwyższenia wyniku egzaminu maturalnego z tych przedmiotów.
2b. Zdający, o którym mowa w ust. 1 i 2a, przystępuje ponownie do egzaminu maturalnego zgodnie z przepisami
obowiązującymi w roku, w którym przystępował do egzaminu maturalnego po raz pierwszy
.
2c. Zdający, o którym mowa w ust. 1, ma prawo przystąpić do egzaminu maturalnego, zarówno w części ustnej,
jak i w części pisemnej, z jednego lub z więcej niż jednego przedmiotu dodatkowego, z których wcześniej nie
zdawał egzaminu maturalnego, wybranych spośród przedmiotów wymienionych w § 54 ust. 3, zgodnie z przepisami
obowiązującymi w roku, w którym przystępuje ponownie do egzaminu maturalnego. Przepisy § 63 ust. 1–6
stosuje się odpowiednio.”,
c) ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Po upływie 5 lat od daty pierwszego egzaminu maturalnego zdający, o którym mowa w ust. 1, przystępuje
do egzaminu maturalnego w pełnym zakresie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w roku, w którym przystępuje
ponownie do egzaminu maturalnego.”,
d) uchyla się ust. 4 i 5



63) § 105 otrzymuje brzmienie:
„§ 105. Zdający, który uzyskał świadectwo dojrzałości, ma prawo ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego
w części ustnej albo w części pisemnej, albo w obu tych częściach z przedmiotów obowiązkowych oraz przedmiotów
dodatkowych, o których mowa w § 54 ust. 2 i 3, zgodnie z przepisami obowiązującymi w roku, w którym ponownie
przystępuje do egzaminu maturalnego
. Przepisy § 63 ust. 1–6 stosuje się odpowiednio.”
Awatar użytkownika
Sharlie
Posty: 79
Rejestracja: 12 paź 2013, o 11:19

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Sharlie »

Z tego co zrozumiałam, to nie wygląda to zbyt dobrze.
Czyli wszyscy poprawiający na lepszy wynik piszą maturę z nowego programu? Jakiś żart chyba
soniek_
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2014, o 19:06

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: soniek_ »

Witam,
mam ten sam problem i rozterki co założyciel wątku. Otóż w tym roku zdaję maturę (polski, matma, wos - podstawa, geografia, angielski - rozszerzenie). Planuję iść na logistykę mediów na UW. Jednak cały czas w głowie siedzi mi medycyna. Poza tym każdy mówi, że się nadaję i powinnam wybrać ten kierunek. Myślę o tym żeby poświęcić rok na przygotowania do matury 2015. Kursy, nauka. Jednak cały czas się waham i nie wiem co zrobić. Boję się, że zmarnuję rok i się nie dostanę, albo dostanę i sobie nie poradzę. Ale, jak to mówią, kto nie ryzukuje ten nie wygrywa. Olałabym to, ale jeśli nie spróbuję teraz, to już nigdy i zawsze będę żałować, że nawet nie spróbowałam. Podsumowując, mam mętlik w głowie i nie wiem co robić. Teraz już deklaracji nie zmienię, ale trudno.


Pozdrawiam
Sonia
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Pralka Frania »

a ten nowy program jakoś wybitnie ma się różnić od starego ? chodzi o jakieś duże zmiany w materiale do ogarnięcia ? np większy nacisk na anatomie a mnie roślinek ?
lily11
Posty: 14
Rejestracja: 12 sty 2012, o 19:17

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: lily11 »

A co jeśli załóżmy ktoś poprawia tylko biologię w 2015 a chemię ma dobrze napisaną z poprzedniego roku? Jak wtedy to wygląda przy rekrutacji, może ktoś wie?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Alra »

Pralka Frania - możesz przejrzeć podstawę programową.
Załączniki
1.png
1.png (36.74 KiB) Przejrzano 1426 razy
Pralka Frania
Posty: 55
Rejestracja: 8 paź 2012, o 07:18

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Pralka Frania »

Alra, dziękuję xd szczerze mówiąc to miałam nadzieję, że ktoś się już w tym orientował i podzieliłby się krótkim i łopatologicznym streszczeniem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: randomlogin »

basienka0746, a jak ma wygladac? Podajesz jeden wynik ze swiadectwa, a drugi z aneksu.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Alra »

Z biologii na moje oko, jeśli chodzi o materiał to nic się nie zmienia. Ale ma być więcej zadań z doświadczeniami i trzeba będzie, np. ułożyć plan doświadczenia (u nas raczej tylko formułowanie hipotez/ problemów badawczych/wnioski). Warto zajrzeć do przykładowych zadań w informatorze CKE, żeby się zorientować, jak to ma mniej więcej wyglądać.
gaabaa15
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2014, o 13:00

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: gaabaa15 »

pewnie ze da rade , laska z humana miala gap year i proboje sie dostac czemu masz nie sprobowac? swiat do odwaznych nalezy (tez mam rok przewrwy po biol chemie )
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: dmnunited »

random: nie wiem, może masz jakieś info na ten temat - jakie warunki trzeba spełnić, żeby, będąc na niestacjonarnych, zostać zwolnionym z opłat za studia? jest w ogóle coś takiego?
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: kopera »

soniek_ pisze:Podsumowując, mam mętlik w głowie i nie wiem co robić. Teraz już deklaracji nie zmienię, ale trudno.
Pozdrawiam
Sonia
Jeśli naprawdę ciągnie Cię na lek, to ja, z perspektywy czasu, nie mam wątpliwości, co bym zrobił na Twoim miejscu - próbowałbym się dostać. Jeden rok w plecy to nic takiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości