Medycyna- lepiej późno niż...?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
student474
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2014, o 13:52

Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: student474 »

Jako nowy forumowicz witam wszystkich obecnych!
Zanim wątek zostanie przez kogokolwiek zignorowany, mam prośbę, aby chociaż przez chwilę rzucić na niego okiem, gdyż być może wiecie co nie co na dotyczący mnie temat.
Jestem maturzystą, uczącym się aktualnie na profilu mat-inf. Oczywistą więc jest sprawą że, w tym roku nie myślałem o pisaniu matury z biologii i chemii, jednak w ostatnim czasie wpadłem na dość kontrowersyjny pomysł.
Wiem, że jest już trochę późno na zmianę decyzji, jednak zastanawiam się nad zrobieniem sobie roku przerwy, podczas którego będę się przygotowywał do napisania matury z biologii i chemii(p. rozszerzony),jednocześnie mając w planie studia medyczne. Zwracam się głównie do osób mających konkretną wiedzę na temat przygotowania się do tych jakże ciekawych-trudnych studiów.
Moje pytanie/a więc brzmi/ą:
1.Czy jest w ogóle taka możliwość, by pisać kolejną maturę, bez chodzenia do szkoły przez rok(oczywiście po napisaniu matury z przedmiotów obowiązkowych w tym roku)?
2. Wiem, że to dziwne, ale czy ktoś miał podobny pomysł ?
3.Czy jest możliwe ogarnięcie tego olbrzymiego zakresu materiału w ciągu roku?
4.Co sądzicie o tym pomyśle?
5. Czy jeżeli jest to możliwe, to w 2015 roku będę musiał pisać nową maturę, czy jako ten starszy maturzysta - 2014 dostanę taryfę ulgową w postaci pisania matury typu 14?
Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania napiszę później.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc, a nawet za rzut okiem".
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Trzyszcz »

1.tak
2.mnóstwo ludzi tutaj
3. oczywiście, że tak, spróbuj nawet w tym roku, jeszcze możesz deklarację zmienić
4.nic nowego ^^
5.nową
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: randomlogin »

Mam w grupie, malej, dwie osoby po matinfsch ktore tsk zrobily. Rok to az za duzo czasu na przygotowanie, spokojnie bys mogl sproblwac teraz - zwlaszcza jesli nie celujesz w te najbardziej oblegane uczelnie. Poza tym pamietaj, ze sporo uczelni bierze pod uwage matematyke, do lodzi z sama matematyka i fizyka mozesz isc - wiec tym bardziej daloby sie znalezc cos realnego. A w ogole to da sie do matur przygotowac w mrotszym czasie, tylko wtedy nie mozesz tego forum czytac, bo tu ludzie maja szczegolowe rozpiski dzien po dniu na caly rok i teraz to juz powtorki tylko im zostaly, i sie podlamac mozna startujac od zera.

Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: dmnunited »

Lepiej późno niż. co? Nie masz chyba 85 lat, żeby mówić lepiej późno
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Kacperek »

Na medycyne możesz iść nawet z mat i fiz.
Jeśli dopiszesz je sobie w tym roku i napiszesz obojętnie na ile %, w przyszłym roku będziesz poprawiał na starych zasadach.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: randomlogin »

Nie sprawdze tego teraz, ale afair od roku 2014/15 pisze sie na nowych zasadach niezaleznie od trgo czy to nowy przedmiot czy podwyzszanie wyniku, vide rozporzadzenie ministra edukacji blabla z ktoregostam kwietnia.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Mårran »

Możesz spróbować w tym roku, nawet by otrzaskać się z maturą z tych dwóch przedmiotów. Nic nie tracisz, a możesz zyskać, jeśli chociaż jedna z tych matur ci dobrze pójdzie.

A jeśli nie, to poprawiasz po prostu za rok, tak jak wiele osób na tym forum.
Pani Buka
Awatar użytkownika
walizka
Posty: 22
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 10:16

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: walizka »

no właśnie z pisaniem matury w przyszłym roku może mieć problem- za rok maturę pisze już rocznik na nowej podstawie programowej, matura będzie mieć inny zakres i ogólnie inne zasady. co więcej, nie będzie można za rok poprawiać matury po staremu - czyli takiej, jaką jako ostatni pisał rocznik 95. dostępna będzie możliwość strzelenia sobie matury z nowej podstawy programowej, no ale to nie to samo.

a co planu - sama takowy realizuje, tylko że jestem już po liceum i po humanie. różowo nie jest, życia towarzyskiego brak, ale coś za coś )
Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Puszysława »

Właśnie widziałam to rozporządzenie, Randomglin mnie o nim poinformował. A moje zaufane źródło twierdzi, że do 2016 będą prowadzone dwie równoległe matury, że tak twierdzi OKE na kursach.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: randomlogin »

Tak, w 2015 beda jeszcze dwie rownolegle, ale to dlatego ze technikum bedzie wtedy konczylo stary program, i oni beda zdawali stara mature. I nie beda ich dotyczyly przepisy, ktore dotycza poprawiajacych - bo beda pisali pierwszy raz. Wiec tak, beda dwie rozne, prostu to nie znaczy ze dla wszystkich dostepne.
Moze w poniedzialek zadzwonie do OKE, jak jest sesja to czlowiek znajdujew sobie jakies takie poklady checi dzialan prospolecznych.
Awatar użytkownika
Sharlie
Posty: 79
Rejestracja: 12 paź 2013, o 11:19

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Sharlie »

Czy ktoś posiada jakieś informacje co do popraw starej matury?

Nam w szkole mówiono, że jeszcze przez 5 lat będzie można poprawić maturę na starych zasadach. Dlatego teraz się troszkę przestraszyłam. To by było z deczka niesprawiedliwe, jakby rocznik 95 LO nie mógł poprawiać matury na programie, na jakim się do niej przygotowywał przez 3 lata.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: dmnunited »

Teraz, z tego co wiem, maturę można poprawiać do upadłego.
Awatar użytkownika
Sharlie
Posty: 79
Rejestracja: 12 paź 2013, o 11:19

Re: Medycyna- lepiej późno niż...?

Post autor: Sharlie »

Chyba troszkę niemożliwe, żeby do upadłego wydawali co roku maturę dla nowych i starych", jeśli w ogóle tak będzie ( ) Na pewno jest limit co do poprawiania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości