XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
montek17
Posty: 44
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:19

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: montek17 »

też trzymam kciuki za Was i za siebie do zobaczenia w Warszawie

Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Seeba »

Powodzenia wszystkim!
Łobuziaczek
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, o 11:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Łobuziaczek »

Zawody trwają - po wczorajszym teście próg do ustnego wyniósł 90 punktów.
mike77
Posty: 7
Rejestracja: 1 maja 2013, o 18:29

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: mike77 »

Jak wrażenia po olimpiadzie? Jak oceniacie test? Jeżeli ktoś byłby tak miły i przesłałby mi go na maila [at].com
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Alra »

Cóż, dla mnie osobiście test był po prostu trudny. Było wiele pytań o rzeczy, o których, przyznam szczerze, nigdy nie słyszałam, np. zasady Schiffa, nie wspominając już o dopasowywaniu obrazków owadów do ich rzędów po łacinie. P. No i zadania otwarte", a raczej sposób ich oceniania też wpłynął na to, że w porównaniu z zeszłymi latami punktów uzyskiwało się mniej i próg do ustnego był niższy, mimo że ogólna możliwa do uzyskania liczba punktów wyższa (150 pkt teraz, kiedyś 140). Na szczęście, wszyscy bez problemu na te ponad 30% wyciągnęli .

Ale ogólnie było miło. Chociaż w sobotę nic ciekawego dla tych, co się nie dostali do ustnego nie zaproponowali (ew. do wyboru - oglądanie kanonizacji/ogród botaniczny), ale zawsze można było po prostu ruszyć na miasto. I wieczorny widok z okna na dwudziestym którymś piętrze hotelu położonego w samym centrum Warszawy robił wrażeniegt

Test pewnie kiedyś zeskanuję, ale póki co jestem wyzbyta z energii P.

Oczywiście gratuluję wszystkim tutejszym laureatom i finalistom .
montek17
Posty: 44
Rejestracja: 2 sie 2013, o 09:19

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: montek17 »

dla mnie hitem były owariole, choć nie powiem, test wg mnie był ambitny, do ustnego niestety niewiele zabrakło ale maturka na 100% to super pocieszenie

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Smile_Forever »

Też chętnie zobaczę test (mój mail - [at].pl). Słyszałam właśnie, że był dość trudny i że było dużo zwierzaków
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Kacia1001 »

Same zwierzaki i molekularna, dla mnie też był bardzo trudny i do ustnych zabrakło Jeżeli chodzi o skanowanie, to mogę to zrobić, ale po maturze. po zeskanować te 46 stron trochę zajmie Generalnie jednak jestem przeszczęśliwa ze 100% na maturze A przez częstotliwość z jaką jeżdżą pociągi, spędziłam w Warszawie miłe cztery dni i zwiedziłam chyba wszystko
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Alra »

Mój okręg również obawiał się, że będą problemy z powrotem do domu, bo biletów nie mieliśmy wcześniej wykupionych, a autobusy, jak się okazało, jeżdżą wypakowane po brzegi . Na szczęście jakoś dorwaliśmy jedne z ostatnich miejsc.

Ja również cieszę się z tytułu finalisty, bo tak naprawdę tylko tyle mi potrzeba. W dodatku już w sobotę, po napisaniu testu, mogłam odetchnąć z ulgą i spędzić przyjemnie 2 kolejne dnigt.
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: pawel17041995 »

dla mnie to ten ustny to była jedna wielka loteria

Awatar użytkownika
Matcayn
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2012, o 22:16

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Matcayn »

Ja akurat na ustnym miałem w miarę proste zadania, ale zabrakło tych minimetrów i skończyłem na 26. miejscu
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Alra »

Mam wrażenie (choć tylko z perspektywy obserwatora słuchającego relacji innych ), że czasem opłaca się trafić na trudniejsze pytania. Koleżanka była podłamana, gdy słuchała, że inni mieli prostsze pytania i ogólnie są zadowoleni, a ona musiała się nieźle nakombinować, żeby wybrnąć ze swoich, bo ogólne pytanie w jednej z komisji odnosiło się do czegoś, o czym nigdy nie słyszała. Ale udało jej się zostać laureatką.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna 13/14 etap centralny

Post autor: Smile_Forever »

Właśnie, z tymi pytaniami różnie bywa . Ja rok temu wylosowałam całkiem przyjemne pytania, ale bardzo rozwinęłam myśl i zahaczyłam o wiele ciekawostek, co bardzo spodobało się komisji . A kolega wylosował bardzo trudne, ale pomyślał logicznie nad odpowiedziami i zajął jako laureat bardzo wysokie miejsce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości