na co wydać pieniądze na UJ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: tchorz »

Czyli pozostaja podręczniki na pierwszy rok, plus stetoskop
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: micra »

Tak się wtrącę w dyskusję- czyżby stypendium unijne?
wydawane od marca, kwota :6000 zl brzmi dla mnie znajomo
więc jak to to- rachunków nikt mi nigdy nie oglądał
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: Medycyna Lwów »

randomlogin pisze:Polowa z wymienionych przez ciebie ksiazek na UJ bedzie sluzyla co najwyzej jako podkladka pod laptopa. Do tego Szczeklik wychodzi co roku, wiec chyba warto poczekac i kupic aktualnego jak juz sie kliniki zaczna. A i inne ksiazki maja szanse sie przez kilka lat doczekac nowych wydan jak wspomniales wyzej.
to z czego zacny UJ się uczy? z baz i skryptów?

ps. pewne ksiażki warto mieć i dla siebie bez względu na wykonywaną specjalizację. Dla mnie takową jest dermatologia, wielokroć sięgam, bo z tymi problemami najczęściej się ktoś do mnie zwraca.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: na co wydać pieniądze na UJ?

Post autor: randomlogin »

Do farmakologii byl Rang i Dale na 3 roku, Mutschler na 4, teraz tak, jest uczelniany. hmm. skryptem bym tego nie nazwal, ale taki nasz podrecznik, cos jak histologia Cichockiego. Do patomorfologii byl Stachura, pewnie nic sie nie zmienilo, ale nie sledze jak to wyglada teraz, po polaczeniu przedmiotu z patofizjologia (do ktorej z kolei byl tez produkt lokalny Thora). Pediatria to niesmiertelne prosiaki+maciora - pomimo zenujacosci samych ksiazek jest to najlepiej u nas prowadzony przedmiot kliniczny, i z Kubicka naprawde nie ma co startowac bo jest tam zdecydowanie za malo. Niektorzy kupuja ja dopiero pod LEP/K, inni nie i tez nie zaluja, bo po przeczolganiu sie przez ten przedmiot na studiach akurat ta czesc piszemy ponoc bez zastrzezen. Do onkologii nie wiem co tam oficjalnie jest, bo do egzaminu niepotrzebne, ale Kordek faktycznie dobra ksiazka. Reszta sie zgadza z zalecanymi, przy czym taka ginekologia - niby oparta o Breborowicza - ma egzamin taki, ze w tym podreczniku, a raczej wyrobie podrecznikopodobnym, nie ma wiekszosci rzeczy. Jablonska i oczywiscie Szczeklik faktycznie sa w odpowiednich przedmiotach podstawa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości