Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: ryniofit8000 »

coszka, nie za wcześnie żeby się poddawać?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

coszka, ile was jest na 1 roku? Słyszałam, że dobili do 400. To prawda?
zebraaa
Posty: 81
Rejestracja: 1 sie 2012, o 15:18

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: zebraaa »

Mi jak na razie bardzo się podoba, na szczęście trafiłam na fajnych prowadzących. Nauki jest sporo, ale bez przesady wszystko idzie ogarnąć. W końcu studiuje to co tak bardzo chciałam.
Awatar użytkownika
coszka
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 16:21

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: coszka »

ryniofit8000, spokojnie, to tylko totalnie nieszkodliwe jojczenie z mojej strony.
Korczaszko, podobno tak. Przed chwilą się dowiedziałam, że przeliczyli się z naborem na niestacjonarne. Przyszło prawie tylu studentów ile nabrali i się dziwią. Ciężko mi uwierzyć w tak absurdalną sytuację
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

To niedziwne, że teraz będą wywalać. Nasz rok miał 160 osób. Parę lat przede mną kończyło po 120 osób rocznie.
Na naszych stażach grupy liczyły 14 osób (za dużo) to ile będzie teraz jak 300 osób na roku to minimum.

Obecnie praca jest, z reguły niezbyt dobrze płatna, ale jest. Ale widzę, że robią roczniki wielkie jak na socjologii. Najbardziej szkodząc studentom i osobom już pracującym w zawodzie. W Weterynarii w praktyce już w każdym numerze, w każdym wywiadzie jest o tym mowa / tylko dziekan dalej nie widzi problemu.
Awatar użytkownika
coszka
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 16:21

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: coszka »

O dziwo jakoś nie biorą się do straszenia i wywalania (poczekajmy do sesji), jedynie grupy Kleci mają. to co każdy inny rocznik przed nami. Czyli grozi nam smutna wizja większej ilości wetów niż zwierząt.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: zoo_ »

Olsztyn nie chcąc być gorszym od Wrocławia przyjął w tym roku 273 osoby.
To nie oni będą się potem martwić o naszą pracę.

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

O widzę Wrocław wprowadza nowe trendy i inni chcą go dogonić. Prawdą jest to, że to stare uczelnie gorzej zepsują rynek niż nowe. no chyba że nowe też zwiększą limity z 60 do 600

Jak byłam na I roku to nie było Kleci wtedy tylko Radzia szalała. Ale Radzia przynajmniej miała klasę i w gruncie rzeczy wszyscy ją lubili i szanowali.
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Rogata »

Poznań liczby studentów nie zwiększy, naszemu dziekanowi pasuje 57 osób na roku chociaż tyle dobrego, bo nie wyobrażam sobie ćwiczeń z anatomii z grupą powyżej 15 osób
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Kas_ia »

coszka pisze:O dziwo jakoś nie biorą się do straszenia i wywalania (poczekajmy do sesji), jedynie grupy Kleci mają. to co każdy inny rocznik przed nami. Czyli grozi nam smutna wizja większej ilości wetów niż zwierząt.
Ćwiczenia z biochemii zrobią swoje w semestrze letnim Z tego chyba odpada więcej osob niz z anatomii. A potem APy na 3 roku, nam gadali, ze w ostatniej sesji z egzaminu odpadlo 40 osob, pewnie jeszcze czesc z cwiczen, wiec mają trochę czasu, zeby powywalac studentow ale 400 osob? serio? U nas na 3 jest teraz jakies 220-230 i to juz jest wg mnie za duzo.
Maleficent pisze:Poznań liczby studentów nie zwiększy, naszemu dziekanowi pasuje 57 osób na roku chociaż tyle dobrego, bo nie wyobrażam sobie ćwiczeń z anatomii z grupą powyżej 15 osób
U nas na proseku jak się podopisywali do naszej grupy to byly chyba 22 osoby trzeba bylo walczyc o miejsce przy stole

Najgorzej jest jak przychodzi do zapisów na egzaminy ustne przez grupę na fejsie, przy takiej liczbie osob nie da się chyba dobrze tego zrobic, zeby kazdemu pasowalo, u nas to się niektorzy o mało co nie pozabijali o terminy na immuny/mikro
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: aguu »

Kas_ia pisze: Ćwiczenia z biochemii zrobią swoje w semestrze letnim Z tego chyba odpada więcej osob niz z anatomii. A potem APy na 3 roku, nam gadali, ze w ostatniej sesji z egzaminu odpadlo 40 osob, pewnie jeszcze czesc z cwiczen, wiec mają trochę czasu, zeby powywalac studentow ale 400 osob? serio? U nas na 3 jest teraz jakies 220-230 i to juz jest wg
z apów spadło 52 osoby(i mnie dosięgnął ten zaszczyt), farma ok 40(!) i kilkanaście(albo ponad 20) z parchów i nagle na 4 roku jest tylko 8 gr.fakt, że niektórzy mają po 2-3 egz w plecy, ale tak czy siak zrobili pogrom a to wszystko dzięki nowym cudownym zasadom dot. przyznawania komisów
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

A jakie są te nowe zasady?

Co do farmy - jeśli profesor nie przeszła prania mózgu to, ci którzy jej nie zdali musieli tego po prostu chcieć. Jak dla mnie najprzyjaźniejsza katedra. Chyba, że nie mieliście ustnych nawet poprawek. Choć oni dają materiały i wiadomo, czego się uczyć. Pytań z dupy nie zauważyłam.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Kas_ia »

aguu pisze: z apów spadło 52 osoby(i mnie dosięgnął ten zaszczyt), farma ok 40(!) i kilkanaście(albo ponad 20) z parchów i nagle na 4 roku jest tylko 8 gr.fakt, że niektórzy mają po 2-3 egz w plecy, ale tak czy siak zrobili pogrom a to wszystko dzięki nowym cudownym zasadom dot. przyznawania komisów

No to widzę, że niezłą sieczkę zrobili. A po I semestrze duzo osob z APow odpada?
Korczaszko pisze:A jakie są te nowe zasady?

Co do farmy - jeśli profesor nie przeszła prania mózgu to, ci którzy jej nie zdali musieli tego po prostu chcieć. Jak dla mnie najprzyjaźniejsza katedra. Chyba, że nie mieliście ustnych nawet poprawek. Choć oni dają materiały i wiadomo, czego się uczyć. Pytań z dupy nie zauważyłam.
No wlasnie babka z farmy wydaje sie poki co, naprawdę spoko osobą, więc sie troche zdziwilam, jak nam powiedziala, ze oblała 40 osob.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości