UŁ studia chemiczne

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

UŁ studia chemiczne

Post autor: biolog428 »

Mam pytanie, czy na UŁ można sobie wybrać zamiast języka angielskiego język niemiecki, ponieważ nie lubię języka angielskiego i praktycznie wcale się go nie uczyłem z wyjątkiem podstawówki. Tylko nie przekonujcie mnie, żebym się uczył ang bo prędzej zrezygnuję z tej uczelni.

Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: UŁ studia chemiczne

Post autor: DMchemik »

No bardzo mi przykro, ale jednak będziesz musiał zmienić preferencje językowe. Angielski jest wszędzie i jest obowiązkowy, ponadto jest dopasowany do poziomu studentów bo najpierw pisze się test, który określa twój poziom a potem możesz należeć nawet do grupy początkującej i się uczyć: Hello, my name is Damian". Inne języki można wybrać dodatkowo. Dominacja języka niemieckiego jako języka nauki i techniki minęła w 1939 roku, świat całkowicie sie na angielski przestawił, jedynie mało znaczące czasopisma są jeszcze wydawane w innych językach. W tej chwili nawet nie ma polskiego czasopisma fachowego wydawanego po polsku i to gdzieś od lat 70-tych. Nawet Rosjanie musieli się przestawić z cyrylicy na angielski. Na studiach niestety jest podstawa którą zaliczyć musi każdy, nawet jeśli tego nie lubi. Bez angielskiego dzisiaj trudno być fachowcem. Ja też prawie wszystko czego szukam to wpisuję w Google czy inne wyszukiwarki po angielsku, bo po polsku albo tego nie ma, albo jest ze 100 stron wzajemnych kopii siebie.
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

Re: UŁ studia chemiczne

Post autor: biolog428 »

Podejrzewam, ze ta grupa tylko nazywa się POCZĄTKOWĄ, a tak naprawdę okaże się, że wszyscy jako tako znają ten język z wyjątkiem mnie.

Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: UŁ studia chemiczne

Post autor: DMchemik »

Nawet jeśli, to i tak wszyscy będziecie przerabiać ten sam materiał. Od angielskiego nie uciekniesz niezależnie od tego, czy chcesz być biologiem, chemikiem, fizykiem rakietowym, budowlańcem. Nie ma przed nim ucieczki, będziesz na trzecim roku i przyjdzie ci czytać naukowe publikacje, które są po angielsku i wtedy nie będzie zmiłuj się. Poza tym język angielski w świecie nauki jest dość uproszczony i szybko można czytać takie prace badawcze ze zrozumieniem. Tak więc zamiast uciekać, trzeba się go nauczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości