GDZIE na biotechnologię? (PW/UJ/UAM)

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

GDZIE na biotechnologię? (PW/UJ/UAM)

Post autor: agnieszka789 »

Witam
Na chwilę obecną jestem zdecydowana na studiowanie biotechnologii, byłam przekonana do Politechniki Warszawskiej (plusy: tytuł inżyniera, interesująca specjalność: mikrobioanalityka). Rozważałam też UJ (wysokie progi, dobry poziom), lecz znam 2 osoby tam studiujące (jednak żadna na tym wydziale) i nie usłyszałam chyba ani jednej pozytywnej opinii (biurokracja, przekonanie że są najlepszą uczelnią i trzeba ich całować po stopach że dostąpiło się zaszczytu studiowania). Dużo dobrego czytałam w sieci o Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nie wiem co robić. Czy są tu może studenci tych uczelni (albo innych, oby biotechu ), którzy mogli by się wypowiedzieć na temat głównie ilości zajęć praktycznych? Ważne też, jakiego rodzaju są to zajęcia, bo przecież w biotechnologii można pracować na mikroorganizmach i uczyć się o genach , ale też o roślinkach i ich wykorzystaniu w rolnictwie , ale również o oczyszczaniu ścieków i produkcji piwa.

Najbardziej zależy mi na opinii studentów PW- warto?Jak to wszystko wygląda?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Panna Agata
Posty: 29
Rejestracja: 13 lip 2013, o 10:57

Re: GDZIE na biotechnologię? (PW/UJ/UAM)

Post autor: Panna Agata »

Ja studiuję na UW, więc jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: GDZIE na biotechnologię? (PW/UJ/UAM)

Post autor: Jagla »

Co do UJ

Miałem kilku znajomych na wydziale chemii i faktycznie - strasznie narzekali na atmosferę. Natomiast jedna znajoma z wydziału BBiB miała dość pozytywne opinie na temat profesorów itd zależy pewnie na kogo się trafi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości