II etap 2014

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: II etap 2014

Post autor: Hipstęł »

Kajmel, nie ma, co się martwić.
Startujesz w 60 olimpiadzie chemicznej i to prawom działającym w czasie jej trwania podlegasz, jest już za późno na zmiany. Zasady dla uczestników jednej edycji olimpiady nie mogą być różne.
Ja jestem z klasy 1 i nie ukrywam, że mam cichą nadzieję, iż się uda, ale teraz trzeba tylko czekać na wyniki.
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: II etap 2014

Post autor: Kajmel »

i jak wyniki? Mi brakło 7,25pkt Ale ogólnie jestem zadowolony z wyniku. Próg mnie przeraził, ogromny skok w porównaniu z poprzednim rokiem No niestety, spróbuje się odwołać ale nie ma co liczyć na dod. 8 pkt chyba. Jest jakaś formułka odwołań czy to indywidualnie isę pisze.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: II etap 2014

Post autor: Smile_Forever »

Kajmel, możesz indywidualnie, może się odwołać nauczyciel, formułki jako takiej chyba nie ma, trzeba zawrzeć w takim odwołaniu konkretne zadanie i podpunkt, poprzeć swoje argumenty literaturą.
Przy okazji - gratuluję wszystkim, którzy zakwalifikowali się na finał, tym bardziej, że próg okazał się naprawdę wysoki .
Awatar użytkownika
mwu95
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2013, o 18:55

Re: II etap 2014

Post autor: mwu95 »

Także gratuluję wszystkim, którym udało się przebrnąć II etap Glikoproteino, widzę że masz olchemowe doświadczenie, więc miałbym do Ciebie małe pytanie Czy każdy kto przeszedł do finału, pojedzie do Warszawy i napisze ma tytuł finalisty? Czy potrzebna jest jakaś minimalna ilość punktów, tak jak np. w przypadku OB? Na stronie nie mogę znaleźć konkretnych informacji i nie wiem czy mogę już odstawić na bok książki maturalne
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: II etap 2014

Post autor: Kajmel »

Glikoproteina to rozumiem że najpierw mam prosić o jakąś kopie mojej sprawdzonej pracy? Czy szkoła ma do tego dostęp wraz z wynikami?
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: II etap 2014

Post autor: Hipstęł »

Przede wszystkim gratuluję zakwalifikowanym

Kajmel musisz iść na wgląd, na który umawiasz się z sekretarzem KO, oglądasz pracę (nie wiem czy można robić zdj, notatki - mam nadzieję, że tak) i piszesz odwołanie. Tak mi to wszystko zostało dzisiaj przedstawione.

Idę zobaczyć, co można zdziałać z moją pracą, ponieważ brakuje mi 11 pkt, a straciłem je na zadaniach, które gdy sprawdzałem z kluczem były zrobione prawidłowo. Zobaczymy, w najgorszym razie mam jeszcze 2 i 3 klasę, trzymajcie kciuki.
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: II etap 2014

Post autor: Kajmel »

No ja też z peptydu oczekiwałem więcej. a w I zadaniu zamiast podanych mas molowych wziąłem swoje zaokrąglone z pamięci. 8 punktów może by z tego się uzbierało.
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: II etap 2014

Post autor: Hipstęł »

Moja jedyna różnica, między odpowiedziami a zad 1 to to że podałem stosunek x:y a nie jako 0,xyz, a straciłem 6 pkt, na organicznej też dużo mi ścięli, ale i tak zadania wyszły względnie dobrze, chociaż może uda mi się coś znaleźć.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: II etap 2014

Post autor: Smile_Forever »

mwu95, każdy, kto przeszedł na finał Olimpiady Chemicznej i będzie obecny w Warszawie (podpisze arkusz numerkiem, który otrzyma ), uzyska tytuł finalisty i 100% z maturki
Kajmel, musisz wyszukać wszystkie możliwe podpunkty, gdzie mógłbyś zdobyć jeszcze jakieś punkty, nie szkodzi je wypisać, zawsze warto próbować się odwoływać Jak napisał Hipstęł, trzeba przejść się na Wydział i poprosić o własną pracę, następnie sformułować odwołanie
Awatar użytkownika
mwu95
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2013, o 18:55

Re: II etap 2014

Post autor: mwu95 »

Glikoproteina , dzięki wielkie za odpowiedź. Nie powiem, bardzo mnie ucieszyła Tym bardziej, że nigdy nie wierzyłem, że uda mi się zdobyć aż tytuł finalisty
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: II etap 2014

Post autor: Kajmel »

Glikoproteina Tak mam kilka brakujących punktów a jako że nie piszę za ładnie (w dodatku mało czasu na olimpiadzie to starać się nie można za bardzo) to może coś tam znajdę. Ponadto nie uznali mi całkowicie cyklu, bo nie uwzględniłem nadmiaru substratów i azotu z powietrza w nim. Teoretycznie ten mój cykl to jakby niepełny ten z odpowiedzi więc może jakiś punkt wpadnie
Już się umówiłem z sekretarzem na jutro Dzięki
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: II etap 2014

Post autor: Smile_Forever »

mwu95, a może jeszcze będzie laureat?
Kajmel, musisz o tym napisać w odwołaniu, bardzo możliwe, że Ci się uda wywalczyć za niepełny cykl część punktów, to już od oceniających zależy . Ale przeglądnij sobie całą pracę, może gdzieś jeszcze Ci nie uznali jakiegoś zapisu czy obliczenia i będziesz mógł jeszcze to uwzględnić w odwołaniu .
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: II etap 2014

Post autor: Hipstęł »

Po wglądzie okazało się, że niestety stres ze mną wygrał.
Walnąłem się na takich drobiazgach jak zgubiony tlen w pierścieniu laktamowym czy pominięcie aminokwasu przy łączeniu dipeptydów peptyd, tracąc przy tym 8pkt, a do tego doszły 2 błędy w obliczeniach (na kolejne 3pkt), o trzecim, gdzie zamiast 0,01mol liczyłem 0,1mol szkoda gadać, bo 3 ostatnie podpunkty poszły.

Wgl. po wglądzie mam jeszcze jedno pytanie, czy w równaniach jonowych skróconych muszą być strzałki góra/dół przy otrzymanych związkach? Ponieważ mam za te wszystkie równania ścięte pkt i nie wiem czy to mój błąd, z założenia jeśli czegoś nie rozpisujemy jonowo w jonowym skróconym nie rozpuszcza się to po prostu w wodzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość