II etap 2014

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Alvaroo1
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2014, o 19:24

II etap 2014

Post autor: Alvaroo1 »

No więc jak tam po teorii?

1. łatwe, przyjemne, ale 2 punkty stracę za wyjaśnienie, dlaczego pierwszy kwas był mocniejszy od pozostałych
2. chyba najtrudniejsze, ostatecznie wpadłem na te fosforany B i C, ale 2h siedzieć nad jednym zadaniem?
3. nigdy nie lubiłem termo, ale na szczęście pojemności cieplne były we wstępnych, więc obkułem je na blachę
4. to jest olimpiada chemiczna, czy biologiczna? niby zadania w stylu czytania ze zrozumieniem, do wykminienia nawet jak jesteś kiepski z chemii i biologii, ale mimo wszystko nie przypadło mi ono do gustu, pewnie kilka punktów w plecy
5. analiza peptydu, niby proste, ale z tym enancjomerem D coś mi ciągle nie pasowało

Ogólnie jestem zadowolony, teraz nie zawalić laboratorium i powinno się udać. A jak Wasze wrażenia? Próg obstawiam w granicach 85-90 pkt, przy jakiejś średnio-trudnej, średnio-łatwej analizie
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: II etap 2014

Post autor: Kajmel »

co do 3, nie ma rozwiązań to nie wiem. Czy do Temperatury poreakcyjnej trzeba było brać pod uwagę Cp azotu i tlenu też. Czy tylko produktów reakcji?
Alvaroo1
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2014, o 19:24

Re: II etap 2014

Post autor: Alvaroo1 »

Według mnie również trzeba wziąć pod uwagę Cp tlenu i azotu, bo ich temperatura także wzrasta w tym reaktorze.
SetTheRulez
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:20

Re: II etap 2014

Post autor: SetTheRulez »

Zadanie 4 i 5 to była jakaś masakra
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: II etap 2014

Post autor: tchorz »

Mnie poszło kiepsko, a miałam nadzieję rozwiazujac zadania z poprzednich lat, ze chemmi nie bedę pisac
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: II etap 2014

Post autor: Smile_Forever »

tchorz, a może jednak dostaniesz się na finał? Dużo osób narzeka, że im nie poszło aż tak dobrze
SetTheRulez
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:20

Re: II etap 2014

Post autor: SetTheRulez »

Glikoproteina tchorz, no zalezy jaki bedzie prog, bo zmienila sie punktacja w tegorocznej olimpiadzie z 150 pkt. na 130 pkt. W zeszlym roku prog byl na poziomie okolo 49% wiec zobaczymy jak nas potraktuja w tym

Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: II etap 2014

Post autor: Hipstęł »

SetTheRulez, myślę, że to realny próg, bo zazwyczaj był w granicach 50%, a zarazem bardzo optymistyczny.
+Na prawdę uważasz, że zad 4 i 5 były takie złe? 2 było wyjątkowo dziwne.
SetTheRulez
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:20

Re: II etap 2014

Post autor: SetTheRulez »

Dla mnie niestety były W tym roku na pewno nie przejdę, czekam na następny hihi. Nie zidentyfikowałem soli B i C, odpuściłem, chociaż mogłem się domyślić. Tzn. myślałem nad PO43- ale już nie nad wielokrotnościami, myślałem, że takie głupoty mi wychodzą, bo się gdzieś machnąłem XD . Moim zdaniem najmilsze zadanie w całej teorii to zadanie 3 i tak samo w I etapie. Zadanie 1 też było OK, tylko źle przeczytałem polecenie w dalszych podpunktach
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: II etap 2014

Post autor: Kajmel »

Mam jeszcze pytanko małe. Jako że jestem skromny to głupio mi nauczyciela pytać i na dodatek nie chce zapeszać wyniku. Ale jakbym został finalistą w 2 klasie liceum to mam juz 100% z matury czy to się liczy w roku pisania?

(Ponadto mogą być jakieś problemy bo jestem pierwszym rocznikiem z nową podstawą)
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: II etap 2014

Post autor: Smile_Forever »

Kajmel, oczywiście, że będąc w 2 klasie finalistą masz 100% z matury. Co do nowej podstawy - nie sądzę, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie, bo przecież Olimpiada się nie dostosowuje do podstawy programowej, po prostu będąc finalistą masz określone przywileje, do których należy 100% z matury
Kajmel
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2013, o 19:42

Re: II etap 2014

Post autor: Kajmel »

Glikoproteina tylko wiesz nigdy nie wiadomo co ludzie w MENie wymyślą o to się martwię. Teoretycznie prawo nie powinno działać wstecz ale to jest Polska.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: II etap 2014

Post autor: Smile_Forever »

Doskonale Cię rozumiem, że się martwisz Ale szczerze mówiąc, na pewno w ten sposób nie postąpią, zresztą ze wszystkich olimpiad przedmiotowych będzie dużo finalistów z drugiej, a nawet z pierwszej klasy, to byłoby naprawdę niesprawiedliwe nie uznać im przywileju 100% z matury, tym bardziej, że osoby z trzecich klas z takimi samymi osiągnięciami w tym samym roku ze swojej matury byłyby zwolnione
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości