Jak się przygotowujecie do matury ? - proszę o opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
oreczka
Posty: 70
Rejestracja: 3 lut 2014, o 15:14

Jak się przygotowujecie do matury ? - proszę o opinie

Post autor: oreczka »

Witam Chciałabym prosić Was o opinie, jak przygotowujecie się do matury. Jeśli macie kilka książek, repetytoriów etc. to czy lecicie działami, np. komórka i czytacie o komórce z każdej książki i potem rozwiązujecie testy na temat wybranego działu i ewentualnie jakieś notatki w zeszycie, czy raczej przerabiacie każdą książkę osobno.?

Proszę o opinie, Pozdrawiam - Malwina
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Jak się przygotowujecie do matury ? - proszę o opinie

Post autor: czytowazne »

Nie wiem na ile Ci się to przyda, ale ja przygotowywałam się tak:
Biologia: czytałam z podręcznika (Operon, stary Lewiński, Nowa Era) temat, potem robiłam do tego zadania (Bukała, Witowski). Tematy leciały (chyba) tak: skład chemiczny, komórka, rośliny, wirusy,bakterie, zwierzęta, człowiek, genetyka, ekologia. Do matury dwa razy zdążyłam powtórzyć, w kwietniu robiłam już tylko arkusze i ewentualnie doczytywałam, jak rozwiązując arkusz widziałam, że czegoś nie pamiętam. Teraz widzę, że za dużo czytałam podręczników, za mało zadań robiłam, więc polecam skupić się na zadaniach.
Nie robiłam notatek bo za dużo czasu mi to zajmowało. Korzystałam z zeszytu ze szkoły.
Chemia: rozwiązywałam zadania z zeszytu ze szkoły dla przypomnienia, coś tam czytałam z podręcznika operonu, a potem zadania z Persony i arkusze. O ile lubię bardzo Personę to do matury nie polecam - za dużo porządnych zadań do liczenia (można było ćwiczyć do klasówek), za mało zadań maturalnych. Nie znam za bardzo zbiorów maturalnych z chemii, Witowski to w sumie przepisany zbiór Persony.

Aha, nie polecam nadmiernego skupowania zbiorów. Ja miałam tego tyyyyle z biologii a zrobiłam może połowę Warto robić arkusze maturalne, nie tylko majowe ale i czerwcowe. Można poszukać arkuszy z Poznania - mają dość podobny poziom co maj. Moim zdaniem dobrze zacząć się na nich skupić tak na porządnie pod koniec marca/ na początku kwietnia.
MrWhite
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2014, o 20:05

Re: Jak się przygotowujecie do matury ? - proszę o opinie

Post autor: MrWhite »

Mature już zdawałem, wiec moge napisać Ci najwyżej jak PRZYGOTOWYWAŁEM sie do matury nie wiem czy przygotowywujesz sie także do matury z fizyki bo w tej kwestii też mógłbym coś zasugerować, dlatego nie bede o niej wcale pisał , ale jak tak to pisz na forum. Ale do rzeczy
po pierwsze biologia: dzisiejsza matura z biologii wymaga niestety, albo stety,przygotowywania sie w ten sposób: ćwiczenie rozwiązywanie całej MASY zadań, arkuszy, testów, pytań, wykresów, wniosków itd itd itd. oczywiście aby miało to sens musisz mieć przerobiony naprawde dobrze (ale nie perfekcyjnie, bez przesady , w trakcie pisania testów też sie uczysz i przypominasz) cały materiał, a zakładam że jesteś w klasie maturalnej ( jeśli nie, to troche inna rozmowa, inna matura.) . Jeśli chodzi o ksiązki to oczywiście operon (baza) i do tego omega ,bukała, persona (ale to tylko niektóre działy, nie wszystkie zadania są sensowne) , dla ambitnych fizjologia zwierząt Hosera , ale to tylko jak masz czas .z witowskiego polecam ekologie i genetyke. No i tak jak mówiłem drukuj arkusze, wszystkie, majowe czerwcowe sierpniowe , poznańskie , wszystkie są w necie, można spokojnie znaleźć.
po drugie chemia
po raz kolejny operon (baza) , zbior z witowskiego ( ale nie wszystkie działy), persona ( tutaj wybieraj co ciekawsze obliczeniowe, nie ma sensu robić wszystkich) , swoje zeszyty i notatki z lekcji , no i oczywiście tak jak z biologią . testy arkusze (wszystkie, czerwiec maj. itd itd. )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość