Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Post autor: Galloper »

Jak w temacie, którą uczelnię najbardziej polecacie i która najlepiej przygotuje do zawodu? Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Wrocław a może Warszawa? Myślałam nad SGGW, jeszcze trochę czasu mi zostało co prawda, ale próbuję dowiedzieć się wcześniej jak najwięcej, żeby wiedzieć na którą najlepiej się nastawić I jakie przedmioty wliczają się do rekrutacji w poszczególnych uczelniach?
Awatar użytkownika
entropya
Posty: 93
Rejestracja: 20 gru 2011, o 17:46

Re: Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Post autor: entropya »

Polecamy Olsztyn Co prawda babka od biofiz przyprawi cię o ból głowy, trochę posiwiejesz i będziesz musiała wykupić pakiet wizyt u psychiatry, ale to tylko 1 semestr. ewentualnie 2 albo 3 jak będziesz mieć z biogunwa waruna

Serio jest u nas super i nie poszłabym nigdzie indziej.
baartku
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2012, o 21:00

Re: Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Post autor: baartku »

Polecam Lublin. Jest naprawdę fajnie. Chociaż wydaje mi się, że każdy, a przynajmniej większość będzie chwalił swoją uczelnię. Tak czy siak w Lublinie bardzo spoko :)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Post autor: Korczaszko »

Wszyscy coś mogą powiedzieć tylko o swojej uczelni i albo będzie gadka u mnie jest najlepiej, po mojej uczelni jest się najlepszym weteryniarzem", albo totalna nienawiść i wrzucanie na swoją uczelnię, bo gdzieś tam w innym mieście na pewno jest lepiej, a trawa jest bardziej zielona.

Dla mnie Wrocław był najlepszym wyborem. Trafiłam na wspaniałych ludzi, na razie był to najlepszy okres mojego życia i zawsze będę dobrze wspominać swoje studia. Co do przygotowania zawodowego - raz lepiej, raz gorzej, praktyczny aspekt pracy trzeba poznać na własną rękę - chodząc na kliniki uczelniane (polecam przyklejenie się do jakiegoś specjalisty) albo do prywatnych lecznic (nauczyć się ogólnej wety, podejścia do klienta itd. no chyba że u prywaciarza też masz specjalistę wąskiej dziedziny to w ogóle suuper ).
Awatar użytkownika
entropya
Posty: 93
Rejestracja: 20 gru 2011, o 17:46

Re: Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Post autor: entropya »

Hym. Ja mam porównanie Wrocław-Olsztyn, bo miałam nieszczęście studiować we Wro. Niby wszyscy polecają, bo większe miasto itepe, itesre, a prawda jest taka, że na UP panuje burdel, kiła, syf i malaria.
Albo to ja miałam pecha i akurat mieli gorszy okres.

Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Post autor: Kolave »

Też mam porównanie Wrocław- Olsztyn i podoba mi się tu i tu. Jak rozmawiam ze znajomymi z UWM to na 2 roku mieli o wiele więcej roboty niż my(za to chociaż widzieli żywe zwierzęta), a na 3cim w sumie jest podobnie (ale imho we wro wiecej wymagają na 3cim, albo to ja mam farta do prowadzących). Natomiast na 1 w Olsztynie plan jest przyjemniejszy, mniej zajęć niż we Wro. Ciężko mi wchodzić w szczegóły bo mogło się i tu i tu pozmieniać. Mogę tylko powiedzieć(bo mam porównanie, że biochemia była konkretniejsza we wro i łatwiej ją wbrew pozorom zdać.

No na UP jest bałagan, ale z czasem człowiek się przyzwyczaja, a myślę że i takie doświadczenie absurdu w życiu się przyda :p .
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Którą uczelnię polecacie najbardziej?

Post autor: Korczaszko »

Byłaś na 1 roku to i tak mało

Ja z Wrocław jestem zadowolona, choć może teraz jak przyjmują pierdyliard ludzi jest gorzej. Choć uczelnia nie zrobi z nas lekarza, niestety staże na uczelni to jakaś porażka. ale są prowadzący od których można się sporo nauczyć (koleżanka chodząc na dyżury Popiela jest moim guru dermatologicznym, kończąc studia wie więcej niż wszyscy lekarze których poznałam sama w tym roku polubiłam dyżury Noszczyk-Nowak, najpierw trzeba włożyć trochę pracy i nauczyć się podstaw z książek, a potem można z nią gadać o wszystkich wątpliwościach i wszystko rozwieje - a ponoć ma opinię osoby która nie chce uczyć ).

No chyba, że wy jesteście w stanie powiedzieć, że na waszych uczelniach wszystko prowadzone jest bardzo dobrze i pozauczelniane praktyki nie są potrzebne. W takim wypadku Wrocław jest rzeczywiście najgorszy
No i nie oceniajcie poziomu absolwentów po pojedynczych osobach są tacy co spokojnie mogą pracować na samodzielnym stanowisku, tacy którzy potrzebują jeszcze doszlifowania, a także tacy, którzy w ogóle nie wyglądają jakby skończyli studia na WMW D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości