Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Rosaline »

Jak w tytule, jak większość maturzystów mam zamiar startować na lekarski/stomę w BIAŁYMSTOKU (inne uczelnie mnie nie interesują), ale wolę mieć jeszcze jakiś jeden kierunek w zanadrzu (farmacja odpada, bo u mnie biolka jest silniejsza, a nowej matury w przyszłym roku wolę nie zdawać.).
Co moglibyście mi polecić jako wyjście awaryjne?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Seeba »

Rosaline pisze:"nowej matury w przyszłym roku wolę nie zdawać
Masz prawo poprawiać maturę w formie, do której się przygotowywałeś. Z przyszłym roku będzie więc możliwość poprawy matury w starym wydaniu - komisja wyda dwie wersje(w tym własnie tę nową")
Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Rosaline »

Masz prawo poprawiać maturę w formie, do której się przygotowywałeś.
A ja słyszałam, że mam taką możliwość, jeśli jej nie zdam. Jeżeli chcę poprawiać maturę tylko w celu uzyskania lepszego wyniku, to muszę pisać tę obowiązującą w danym roku. Nawet ktoś tu na forum tak pisał, nie pamiętam gdzie.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Seeba »

Do tej pory bylem przekonany że można poprawiać jeszcze przez kilka lat tę maturę w starej formie. Podziel się, jeżeli znajdziesz gdzieś o tym pewniejszą informację.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: ruudaa »

Warto mieć plan B. Jestem na I roku leku, niby dopiero początek, ale mówię szczerze - warto dobrze to przemyslec. Jest spoko, ale nie dla marzycieli, jesli ktos kieruje sie tylko bajeczkami z TV o lekarzach to raczej polecam inne kierunki.
Co do progów, nie sa wygorowane bo z roku na rok spadaja.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Mårran »

Na pierwszych latach chce się wykorzystać wszystkie plany B, C itak dalej, byle nie uczyć się tych pierdół
Pani Buka
gercio

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: gercio »

A tak z ciekawości o jakich zmianach w maturze piszecie? Co się tam znowu zmienia?
Rosaline
Posty: 172
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 15:58

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Rosaline »

Dzięki za rady, ale jeszcze nikt nie odpowiedział na moje pytanie - w co iść, żeby nie wdepnac w błoto :p

A co do zmian na maturze to w 2015 roku jest pierwsza matura z nowej podstawy programowej. Jeśli o biologię chodzi to podobno materiał jest mocno okrojony, a zadania maturalne polegają bardziej na kombinowaniu i logicznym myśleniu niż wiedzy.

Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Jagla »

^
Już teraz z wiedzą mają nie wiele wspólnego. Za niedługo na maturze będzie do pokolorowania dżdżownica


Niestety, w tym kraju tylko farmacja/lek/stoma zapewnia w miarę stabilną przyszłość (chociaż w farmacji z tego co czytałem jest coraz gorzej). Ja w razie wpadki wybieram się prawdopodobnie na biochemie, z zainteresowania, ze świadomością, że z pracą może być później krucho.
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: Katx2 »

Tylko lek/stom.Ewentualnie weterynaria.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: ruudaa »

Zaraz tam tylko po leku/stomie/farmie.
Jakiś żart chyba Po wielu kierunkach jest praca, ale w kraju stereotypy rządza bo mówimy o etatach, a jeśli w podtekście są pieniądze to każdy zawód ma niskie płace - dużo zależy gdzie i co ktoś robi

Myślę, że pielęgniarstwo to dobry plan B. jak nie Polska to Europa Zachodnia wita. Jest jeszcze analityka medyczna, zdrowie publiczne, dietetyka w zależności od zainteresowań.

I nie zapominajmy o polibudach - to dopiero kuźnia dobrych zawodów. biotechnologie, inżyniernie środowiska itd warto sprawdzić!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: randomlogin »

ruudaa pisze:I nie zapominajmy o polibudach - to dopiero kuźnia dobrych zawodów. biotechnologie, inżyniernie środowiska itd warto sprawdzić!
Akurat z kierunkow polibudowych wskazalas chyba te, ktore maja najmniejszy sens ekonomiczny.
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Co, jeśli nie lek? Szukam planu B.

Post autor: ruudaa »

randomlogin pisze:
ruudaa pisze:I nie zapominajmy o polibudach - to dopiero kuźnia dobrych zawodów. biotechnologie, inżyniernie środowiska itd warto sprawdzić!
Akurat z kierunkow polibudowych wskazalas chyba te, ktore maja najmniejszy sens ekonomiczny.
Czy o najmniejszym sensie ekonomicznym? Tego nie wiem, skąd takie wnioski

Podałam przykłady tych o których wiem, że można się ubiegać z biologią lub chemią, czyli coś w stylu plan B dla osób po biol-chem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości