Ciekawa książka

Dyskusje na temat przyrodniczych programów naukowych, publikacji, filmów dokumentalnych, audycji radiowych oraz wpisów internetowych.
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Ciekawa książka

Post autor: eMdzeJ »

Hej, na fali posesyjnego czasu wolnego wzięło mnie ostatnio na dobrą książkę. Czytałem trochę książek politycznych, nieco biografii, ale tu chciałem się was zapytać czy znacie i polecacie jakąś dobrze napisaną książkę o człowieku nauki - medycyny, chemii, biologii, farmacji. Wpisując różne frazy w wyszukiwarce widzę że jakieś biografie głównie dotyczą sportowców i aktorów, o naukowcach jakby nic. Dlatego proszę, pomóżcie Czytałem kiedyś świetną książkę z wywiadami pt. Pasja poznawania, teraz widzę jeszcze dość ciekawie zapowiadającą się biografię prof. Hawkinga, ale wolałbym poczytać o kimś z bliższej mi dyscypliny. Z góry dziękuję za wszystkie porady
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: ciekawa książka

Post autor: Giardia Lamblia »

Piszesz o wywiadach, może:
Bochenek Krystyna, Kortko Dariusz - Dobry zawód / z lekarzami rozmawiają Krystyna Bochenek i Dariusz Kortko

O tym jak się rozwijała chirurgia, a raczej kto ją rozwijał. W bardzo ciekawy sposób napisane - oczami człowieka, który żył w tych czasach i miał okazję uczestniczyć w rozwoju wydarzeń. Jürgen Thorwald - Stulecie chirurgów. Dalsze części mniej udane, acz też warto przeczytać (jeżeli spodoba Ci się stulecie).

Kornel Michejda - Wspomnienia chirurga. Tytuł podaje nam o czym jest ta książka.

Takie lekarskie, ale raczej pasuje do tego, czego szukasz.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: ciekawa książka

Post autor: ymk »

Może biografia Darwina? Jest ich oczywiście wiele, niektóre mają duże walory artystyczne.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: ciekawa książka

Post autor: ymk »

Ah i jeśli interesują Cię książki polityczne jak napisałeś, to ostatnio czytałem Eichmann w Jerozolimie, książka z powodu niedawno wypuszczonego filmu bardzo modna.
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: ciekawa książka

Post autor: Jagla »

Z tego co wiem istnieje biografia Hawkinga, i CHYBA biografia Dawkinsa jest w trakcie tworzenia/wyszła niedawno.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: ciekawa książka

Post autor: AnnaWP »

Kolumbowie polskiej medycyny - historie życia dawnych, polskich i często niesamowitych lekarzy. Może nie w tym tonie, ale pamiętam ją jako ciekawą. Dr Oczko zapisał się w mej pamięci - kto słyszał o rekonstrukcji nosa w czasach Batorego? I ponoć efekt był oszałamiający!
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: ciekawa książka

Post autor: _Samira_ »

Podwójna helisa Watsona, polecam, taka klasyka gatunku

MarcinKrak

Re: ciekawa książka

Post autor: MarcinKrak »

Jeśli o człowieku nauki to może biografia Einsteina Niewątpliwie był on wybitnym i wyróżniającym się człowiekiem nauki.
Awatar użytkownika
drta
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2015, o 08:56

Re: ciekawa książka

Post autor: drta »

MarcinKrak pisze:Jeśli o człowieku nauki to może biografia Einsteina
Chodzi Ci o Einstein. Jego życie, jego wszechświat Waltera Isaacsona?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Ciekawa książka

Post autor: ewok »

Ta książka może nie wchodzi w zakres wymagań autora wątku, ale polecam Krótką historię czasu Hawkinga. Czytam ją teraz, co prawda będę musiała przeczytać drugi raz, ale lektura otwiera oczy i powoduje mindfuck, jeśli zrozumie się i uświadomi sobie różne rzeczy, np dotyczące wielkiego wybuchu

Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Ciekawa książka

Post autor: Boguslaw »

Pojęcie dobra książka jest dosyć względne.
Ja zaproponuję "Niewczesny pogrzeb Darwina" - Stephen Jay Gould
Gdy ją kupiłem na Allegro i przeleciałem to znacznie (nawet bardzo) mnie przytłumiła i przerosła.
Dopiero jak trafiła ze mną do kibelka i każde posiedzenie było wczytywaniem się w każdą kolejną stronę, wątek, rozdział dotarło do mnie to, co jest w tej pozycji wielkie :- )
Awatar użytkownika
Caille
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2015, o 18:04

Re: Ciekawa książka

Post autor: Caille »

Ja bardzo polecam biografię Tesli napisaną przez Słowińskich. Zawiera ogrom informacji o najbardziej niedocenianym wynalazcy na świecie.
ragnars
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2015, o 13:25

Re: Ciekawa książka

Post autor: ragnars »

Polecam książki ze stajni Michio Kaku, wystarczy wklepać w google i jest lista tytułów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość