biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Jardir
Posty: 95
Rejestracja: 12 lut 2014, o 21:13

biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Jardir »

tak jak w temacie. opłaca sie bardziej kupić te dwa tomy witowskiego z biologii czy jedną książke persony z zadaniami maturalnymi i zamknietymi?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: nika0645 »

Osobiście polecam Personę, dobrze mi się robi z niego zadania
W Witowskich, przynajmniej z roku 2011, które mam, jest mnóstwo błędów, a zadania nie są stricte maturalne. W Personie zawarte są chociaż zadania z matur z zeszłych lat + zamknięte, z których można się co nieco dowiedzieć
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Seeba »

Persona.
Pracowity leniuch
Posty: 23
Rejestracja: 9 sty 2012, o 19:15

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Pracowity leniuch »

Nie widziałam zbioru Persony , ale mam Witowskiego i jestem z niego zadowolona. Fakt,że są tam błędy w odpowiedziach i niektóre zadania są z kosmosu to jednak wydaje mi się,że większość zadań bardzo dobrze przygotowuje do matury . Przeważają tam, zadania z matur, ale nie tylko majowych lecz także sierpniowych , czerwcowych, próbnych itp. co wydaje mi się ogromną zaletą tego zbioru. Oczywiście każdemu co innego może się podobać , więc najlepiej zerknąć do każdego ze zbiorów samemu i dopiero zdecydować
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: ryniofit8000 »

bierz Witowskiego, Persona jest w całości w pdfie na chomikuj
Moim zdaniem Persona jest lepsza
Jardir
Posty: 95
Rejestracja: 12 lut 2014, o 21:13

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Jardir »

ryniofit8000 pisze:bierz Witowskiego, Persona jest w całości w pdfie na chomikuj
Moim zdaniem Persona jest lepsza
No jest w pdf persona i nawet mam na fonie juz ale niewygodnie sie z tego korzysta bo strony sa co chwile do gory nogami
Na witowskiego kazdy narzka ze duzo bledow wiec persona jest chyba lepszym wyborem

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Smile_Forever »

Jardir, jak Ci się niewygodnie korzysta, to zainwestuj w wersję papierową. Myślę, że lepszy jest Persona, bo właśnie zadania z Witowskiego w dużej części pojawiły się na maturach i można je przerobić razem z całymi arkuszami
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: czytowazne »

Weźcie pod uwagę, że Persona to głównie zadania testowe, często wykraczające ponad poziom matury - lepiej zainwestować w zbiór z zadaniami otwartymi, bo te w Personie to i tak są z matur
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Girion »

Ja stanowczo odradzam Witowskiego do biologii. Dużo błędów, niematuralne odpowiedzi. Lepiej już z Omegi wziąć tą Żelazny z owadem na okładce.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Seeba »

Nigdy nie lubiłem zbiorów Witowskiego, Persona lepsza.
Jardir
Posty: 95
Rejestracja: 12 lut 2014, o 21:13

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Jardir »

Persone kupie papierowa napewno. Jak sciagam cos z chomika to sie z tego rzadko ucze, tylko sprawdzam bo nie lubie przed kompem tyle sleczec.
Witowski z chemii jest w miare spoko, natomiast mialem watpliwosci co do biologii po tym jak mi kolezanka pokazala jak to wyglada. ostatecznie kupie jednak persone z racji tego ze sa zadania zamkniete ktore sa dobrym przerywnikiem podczas trzaskania otwartych, jest mniej bledow i jest jednotomowy (mniej miejsca na polce zajmuje )

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: ryniofit8000 »

Jardir, ja sobie druknąłem wszystko
Jardir
Posty: 95
Rejestracja: 12 lut 2014, o 21:13

Re: biologia (zb. zadan) witowski vs persona ?

Post autor: Jardir »

Drukowanie calosci okolo 20zl, a nowiutka ksiazka 40zl okolo. Jak kto woli xd

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości