CMUJ Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

CMUJ Rekrutacja 2014/2015

Post autor: MrsCytoplazma »

Jw, kto z Was wybiera się w tym roku na CMUJ na lek?
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: iSzymur »

różne rzeczy o studiujących tam słyszałem, podobno wyścig szczurów jak nigdzie indziej. wobec tego na pewno się tam nie wybieram
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

szymur, zawsze mnie zastanawialo jak studiujac w jednym miejscu mozna robic porownania jak nigdzie indziej. A osob ktore studiowaly w kilku, a juz zwlaszcza te same lata robily w kilku, jest naprawde niewiele.
Tej uczelni naprawde mozna troche zarzucic, i to opierajac sie na obiektywnych, sprawdzalnych danych, i jestem ostatnia osoba gotowa powiedziec, ze jest tu najcacy na swiecie. Ale kurcze wyscigu szczurow bym na tej liscie nie umiescil personalnie.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: MrsCytoplazma »

ktoś coś jeszcze na ten temat?
marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: marangan »

Tylko jeśli sam go ktoś sobie generuje. Poza tym wszystko zależy od roku czy grupy, generalnie ludzi. Raczej wszyscy sobie pomagają.

irja56
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2013, o 16:52

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: irja56 »

jestem na 1 roku i nie zauważyłam żadnego wyścigu szczurów, wręcz przeciwnie, ludzie z roku i z wyższych lat jak najbardziej są pomocni. O czym świadczy chociażby forum kopernika.pl gdzie są wszystkie materiały z każdego przedmiotu zbierane przez wyższe roczniki jak na razie jestem super zadowolona z uczelni, polecam
Yousse
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2010, o 19:36

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Yousse »

Również 1 rok na CM UJ na lekarskim i w 100% zgadzam się z przedmówcami. Nie doświadczyłem czegoś takiego jak wyścig szczurów. Ba! Dzięki temu, że jest dość ciężko na 1 roku (w końcu nowe środowisko, inne standardy niż w szkole średniej itp.) to wszyscy sobie pomagamy, dzielimy się notatkami czy tam innymi pomocami naukowymi. Generalnie studenci solidaryzują się ze sobą (przynajmniej w moim odczuciu). W zeszłym roku też wiele słyszałem o tym, jak bardzo straszna panuje tu atmosferą itp., ale teraz z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić studiowanie tutaj :].
______________

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: ______________ »

Yousse pisze:Również 1 rok na CM UJ na lekarskim i w 100% zgadzam się z przedmówcami. Nie doświadczyłem czegoś takiego jak wyścig szczurów. Ba! Dzięki temu, że jest dość ciężko na 1 roku (w końcu nowe środowisko, inne standardy niż w szkole średniej itp.) to wszyscy sobie pomagamy, dzielimy się notatkami czy tam innymi pomocami naukowymi. Generalnie studenci solidaryzują się ze sobą (przynajmniej w moim odczuciu). W zeszłym roku też wiele słyszałem o tym, jak bardzo straszna panuje tu atmosferą itp., ale teraz z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić studiowanie tutaj :].
Potwierdzam
anonimowabiolog
Posty: 175
Rejestracja: 20 lut 2009, o 21:00

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: anonimowabiolog »

Ja też słyszałam, że wyścig szczurów, że notatki czerwonym długopisem na żółtych kartkach, żeby przypadkiem nikt nie mógł skserować! Bzdura Ja jestem zachwycona studiowaniem na CMUJ. Ludzie są bardzo w porządku, dzielą się notatkami, wiedzą, spisujemy pytania dla przyszłych roczników. A co też bardzo ważne- pracują tu wspaniali asystenci, pracownicy uczelni są bardzo prostudenccy, nie robią pod górę, prawie zawsze można się z nimi dogadać- chyba jedyny przypadek, gdzie się nie da, to niemożność przesunięcia kolokwiów z biochemii z sobót na jakiś dzień tygodnia. Ale naprawdę 97% asystentów jest bardzo przyjazna, profesjonalna i pomocna, a Katedra Anatomii przechodzi samą siebie już! Chyba wszystkie grupy były absolutnie zakochane w swoich asystentach, którzy nigdy nie żałowali czasu na wytłumaczenie czegoś po zajęciach, umawianie się na dodatkowe spotkanie.
Mam znajomych na wielu uczelniach medycznych w Polsce i oczywiście nie mogę tego dobrze porównać, ale gdy wymieniamy się relacjami, cieszę się niesamowicie, że jestem na CMUJ. Także polecam
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Miaaa »

Ja się tam wybieram, zobaczymy tylko jak z dostaniem się, ale jestem dobrej myśli, jak na razie
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Ja mam średnie myśli. Obawiam się,ze progi wzrosną. Liczba miejsc chyba się nie zwiekszyła?
A prze te olimpiady wychodzi teraz rocznik,który miał szanse brac udział w tych olimpiadach. W rankingu liceów Vl o ma cos 111 olimpijczyków. No wiadomo nie wszyscy na medycynę do Krakowa, ale sporo osób brało udział w olimpiadach , którymi wcześniej nikt się nie interesował np wiedzy rolniczej.
Tak więc próg moim zdaniem wzrosnie
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: asdfgasdg »

W tamtym roku też miał wzrosnąć, ostatecznie stanęło na 274. Może wzrosnąć, ale bez przesady, nie każdy olimpijczyk celuje na UJ.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Nie kazdy ale pewnie z 20 dodatkowych będzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości