Jaki biol-chem najlepszy

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Tomecek »

Witam. Jako laureat z dwoch przedmiotow zaczalem myslec o liceum, a dokladniej o profilu. Laureatem jestem z biologii i chemii, wiec oczywiscie biolchem. Wybieram sie do IV LO w Rzeszowie i tu moje pytanie. Ktore rozszerzenie najlepsze? Biol-chem-fiz, biol-chem z lacina, czy biol-chem z lacina i fizyka w medycynie?
Czym rozni sie fizyka od fizyki w medycynie? I ktora jest bardziej potrzebna (chcialbym studiowac medycyne, a jak nie, to cos z nia zwiazanego, ew z sama biologia)

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Trzcina »

Na medycynie tak właściwie nic ci się z liceum nie przyda poza maturą. Łacinę z wielu uczelni już wycofują, ja bym poszła na ten z fizyką, choć moim zdaniem najlepiej gdyby trzecim przedmiotem była matematyka - zaczyna wypierać fizykę w rekrutacji.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Tomecek »

Dobrze.
Lepiej ze zwykla fizyka (podst+rozsz lacznie 9 godzin przez 3 lata) czy z fizyka w medycynie (4 godziny)?

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Trzcina »

Nie wiem jaka jest idea wprowadzania takiego przedmiotu jak fizyka w medycynie, ale jeśli ma on wam tylko ułatwić w jakiś sposób studiowanie w przyszłości, to nie jest to konieczne. Skup się lepiej na maturze, więc ja jestem za pierwszą opcją.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: _Samira_ »

A najzwyklejszego biol-chema bez udziwnień nie mają?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: ryniofit8000 »

Tomecek, bierz zwykłą fizykę
ja mam fizykę w medycynie (jestem w 2 klasie) i wiem, że ten przedmiot ma niewiele do fizyki rozszerzonej. Są pewne informacje, których zakres rozszerzonej fizyki nie obejmuje, a innych brakuje. To jest inny przedmiot, który nie przygotuje cię do matury z fizyki, no chyba że nauczycielka jakoś tak się to postara zrobić.

Pomyśl też czy w ogóle chcesz tę fizykę rozszerzoną. Ja mam fizykę w medycynie, ale nie chciałbym mieć normalnej fizyki bo jej nie lubię i nie sądzę, żebym zmobilizował się do nauki tego przedmiotu. Tylko bym tracił czas, bo i tak bym nie zdawał matury z fizyki. Ta w medycynie jest w miarę ok.

Bez fizyki rozszerzonej też można iść na medycynę. Jeżeli lubisz fizykę to bierz. Ja mając taki wybór wziąłbym łacinę i fizykę w medycynie albo samą łacinę. Dowiedz się też na jakiej zasadzie tam jest ta łacina. Wiem, że może być albo jako przedmiot uzupełniający albo jako rozszerzenie. Podejrzewam, że ten biol-chem z samą łaciną ma rozszerzenie, czego nie polecam, bo tam trzeba się uczyć też kultury antycznej. U mnie w szkole jest łacina uzupełniająca o nazwie łacina e medycynie". Nie trzeba tam się uczyć jakichś niepotrzebnych rzeczy a jakieś podstawy łaciny poznasz.
Także polecam dowiedzieć się jak to dokładnie jest.
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Tomecek »

Dzieki za odpowiedz.
Jest do wyboru rozszerzona biol-chem-ang i biol-chem-fiz, oba z łaciną w medycynie jako przedmiot uzupełniający, no i jeszcze biol-chem-mat, ale tego nie biore pod uwage nawet
No coz, musze to przemyslec

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Trzcina »

Dlaczego nie biol-chem-mat? Toż to najkorzystniejszy wybór
To zależy już głównie od tego, co będziesz potrzebował na daną uczelnię. Jeśli nie potrzebujesz fizyki, to nie ma sensu iść na profil z nią.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: ryniofit8000 »

Ja z tych bym wybrał biol-chem-ang, chociaż to jest moja obecna perspektywa. Gdyby był w mojej szkole profil biol-chem-mat to jako gimnazjalista poszedłbym zapewne właśnie tam. Jednak patrząc na to teraz to dobrze, że takiego nie było. Podstawa jest ok, ale rozszerzona matma by mnie zanudziła i nie chciałoby mi się jej uczyć.
Na biol-chem-angu nie rozpraszałyby mnie inny przedmiot rozszerzony (biorąc pod uwagę, że rozszerzony angielski i tak jest łatwy, przynajmniej jak dla mnie).
Zastanów się może gdzie chcesz później studiować. Ja np. celuję w Lublin, a tam ani matma ani fizyka mi się nie przydadzą.
Awatar użytkownika
neurofibryla
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2014, o 17:52

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: neurofibryla »

Tomecek, powiem ci tak - sama chodzę do IV LO w Rzeszowie, byłam laureatem kilku olimpiad i jestem na profilu biol-chem-fiz. Jakbym miała znów wybierać, to nie zmieniłabym zdania. Łacina wystarczy ci w takiej formie w jakiej ją fundują na studiach, a fizyka medyczna szczerze - nie jest oceniana przy rekrutacji na studia, a dużo uczelni bierze pod uwagę fizykę rozszerzoną. Zdecydowanie więc odpuść sobie biol-chem z łaciną/fizyką medyczną, polecam biol-chem-fiz, ale warto się też zastanowić nad biol-chem-mat. Zależy, który przedmiot bardziej lubisz
Mam nadzieję że pomogłam
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: lith »

Jak chcesz z fizyką i nie planujesz pisania z niej matury to bierz z tą łatwiejszą. Myślę, ze fizyka w medycynie to po prostu trochę więcej niż podstawa, ale bez przesady- pod maturę nie ciśniemy. Przynajmniej u mnie tak wyglądała na profilu medycznym fizyka z elementami rozszerzenia. w rzeczywistości okazała się być obijaniem się z elementami fizyki )

Łacinę w LO miałem (podstępem mnie wrobili) i nie polecam. a już szczególnie teraz. Jak język to lepiej sobie ang rozszerzony brać.

Matma rozszerzona też nie jest głupim pomysłem biorąc pod uwagę potem manewry przy rekrutacji.
Andora
Posty: 13
Rejestracja: 6 lip 2013, o 18:04

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Andora »

jako uczennica 4LO zdecydowanie odradzam fizykę medyczną łacinę też sobie raczej odpuść, wybieraj biol-chem-fiz lub sam biol-chem (o ile w Waszym roczniku jest taki profil )
Tomecek
Posty: 141
Rejestracja: 15 paź 2013, o 15:22

Re: Jaki biol-chem najlepszy

Post autor: Tomecek »

Najprawdopodobniej wybiorę biol-chem-fiz. Dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość