Jakie książki do matury z biologii?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Domi55
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2014, o 14:12

Jakie książki do matury z biologii?

Post autor: Domi55 »

Cześć!
Jestem w drugiej klasie liceum (biol-chem-fiz) i chciałabym dostać się na medycynę. I mam do Was takie pytanie Jakie książki pomogą mi dobrze napisać maturę z biologii? W szkole korzystam z Nowej Ery, ale sam podręcznik, to chyba z mało. Jak możecie to podajcie jakieś tytuły, które polecacie
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jakie książki do matury z biologii?

Post autor: Smile_Forever »

Poleciłabym Ci zaopatrzyć się jeszcze w podręczniki Operonu i serię Bukały, bo zawsze lepiej jest przerobić materiał z kilku źródeł. Rozszerza to horyzonty, pozwala lepiej zrozumieć temat, popatrzeć na dane zagadnienia pod innym kątem . Poza tym, żeby dobrze napisać maturę, nie wystarczy tylko opanować podstawę programową - musisz również nauczyć się myślenia pod klucz", co umożliwi Ci przerabianie arkuszy maturalnych. Najlepsze są te oryginalne, ale polecam oprócz nich zbiorki Persony, Omegi i Witowskiego .
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Jakie książki do matury z biologii?

Post autor: ryniofit8000 »

Ja nie polecam Bukały. Lepiej kupić dla uzupełnienia np. podręczniki wsipu albo nawet nowe wydanie Nowej Ery, w której co prawda są błędy, ale łatwo je wyłapać (najlepiej wierzyć operonowi jak się jakieś informacje nie zgadzają ).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości