Laureaci i finaliści - jak wygląda rekrutacja?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scandalize-me
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2012, o 20:25

Laureaci i finaliści - jak wygląda rekrutacja?

Post autor: scandalize-me »

W regulaminie rekrutacji do Katowic mozna przeczytac:
"Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, przyjmowani będą w ramach limitu laureaci i finaliści Olimpiad Stopnia Centralnego"
"Laureatom uprawnienie, o którym mowa w ust. 1 przysługuje w okresie 3 lat od uzyskania świadectwa maturalnego.
Finalistom uprawnienie, o którym mowa w ust. 1 przysługuje w roku uzyskania świadectwa maturalnego
Laureaci i finaliści korzystają z uprawnień określonych w ust. 1 na podstawie zaświadczenia wydanego przez Komitet Główny Olimpiady zgodnie z obowiązującymi przepisami."

Czy w takim razie finalista musi zgłosic się w wyznaczonym terminie, poniesc opłatę rekrutacyjną i w ciągu 3 dni od ustalenia pierwszej listy potwierdzic swój wybór czy może zrobic to później w czasie trwania rekrutacji np po ogłoszeniu drugiej listy?

Będę wdzięczna za bliższe wyjaśnienie tego fragmentu
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Laureaci i finaliści - jak wygląda rekrutacja?

Post autor: MrBrightside »

Będąc laureatem/finalistą niezależnie od wyników matur ma się maksymalny wynik rekrutacji (przynajmniej w zeszłym roku tak było). Oznacza to, że jest się na samym szczycie listy rekrutacyjnej, co gwarantuje przyjęcie w pierwszej turze. Jednak jeśli nie złoży się dokumentów w wyznaczonym czasie (bodajże 3 dni po ogłoszeniu listy), jest się z niej skreślonym i miejsca przesuwają się niżej, gdyż niedostarczenie dokumentów w terminie traktują jak rezygnację.
paula56
Posty: 25
Rejestracja: 24 mar 2012, o 18:25

Re: Laureaci i finaliści - jak wygląda rekrutacja?

Post autor: paula56 »

ale tak się zastanawiam, skąd oni będą wiedzieć że ktoś jest finalistą lub laureatem ? jak się rejestrowałam to nie widziałam żadnego pola do wypełnienia o olimpiadach ltmyśli no chyba że jak zwykle czegoś nie zauważyłam
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Laureaci i finaliści - jak wygląda rekrutacja?

Post autor: mrsdavis »

Jak ja się rejestrowałam rok temu, było takie pole.
neutrofil
Posty: 56
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:09

Re: Laureaci i finaliści - jak wygląda rekrutacja?

Post autor: neutrofil »

mrsdavis, w tym roku nie ma / a na stronie śum jest napisane, że trzeba przyjść z zaświadczeniem osobiście
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości