Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Reakcja

Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Reakcja »

Witam!
Na wstępie proszę, żeby się zbytnio nie chichrać ze mnie, a właściwie z mojego pytania.
Otóż dzisiaj miałam próbną maturę z biologii. Ktoś zapytał nauczycielkę, co jeśli wyjdzie się za kropeczki. Odpowiedziała, że są za to punkty UJEMNE.
I teraz moje pytanie: czy to prawda? Chciałabym, żeby ktoś konkretnie napisał, czy tak jest, czy nie.
Z góry dziękuję
enuo
Posty: 96
Rejestracja: 6 lut 2013, o 22:11

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: enuo »

Nauczycielka chyba sobie zażartowała.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Girion »

Ujemne nie, ale nauczycielka, egzaminatorka powiedziała, że ktoś rysował wykres i wyjechał poza kratki, to nie było punktów, mimo, że było zadanie ok zrobione.
Reakcja

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Reakcja »

Właśnie chodzi o to, że nie zażartowała
Najpierw powiedziała, że nie wie jakie są konsekwencje, a potem że przyznają punkty ujemne.

Bo tak sobie myślę, że przy niektórych zadaniach w arkuszach powinno być chociaż ciut więcej miejsca. Zwłaszcza gdzie są polecenia opisz, czy wyjaśnij.

Teraz to mam stracha, bo na próbnej lekko wyszłam za kropeczki
Awatar użytkownika
czwidrak
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2014, o 10:36

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: czwidrak »

punkty ujemne. chyba że wprowadzają coś takiego od nowej matury w 2015

Ale w obecnej nic takiego nie ma, wyjdziesz za kropki nic się nie stanie, ale jak napiszesz nieczytelnie dla egzaminatora, to otrzymujesz zero punktów.

hmm zależy jak wyjechał za kratki, czy wykres był krzywy?
Reakcja

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Reakcja »

Oczywiście nie pytam o skrajne sytuacje, kiedy ktoś np. czegoś nie zrozumie i zamiast odpowiedzi napisze wypracowanie w tych kropeczkach
Chodzi o taką zwykłą sytuację.

Słyszałam, że jeśli ktoś np. miał źle zadanie, przekreślił je, ale dopisał że odpowiedź jest w brudnopisie to jednak to sprawdzają. Ktoś potwierdza? Taką informację mam tylko od jednej osoby, więc pytam.
Awatar użytkownika
czwidrak
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2014, o 10:36

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: czwidrak »

Ja przekreśliłam i napisałam z 3 razy że odpowiedz jest w brudnopisie i sprawdzili i nawet zaliczyli
Reakcja

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Reakcja »

Aha, czyli nie ma co tak demonizować?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Girion »

Reakcja, nie ma
Reakcja

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Reakcja »

Ech, bo wiecie. Człowiek się stara. Uczy, robi zadanka. Czuje, że dużo rozumie i wie. Da radę. A tu nagle taka myśl. a jak mi unieważnią maturę, bo wyszłam za kropeczki i będę mieć -10%?
Awatar użytkownika
czwidrak
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2014, o 10:36

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: czwidrak »

Ja się bardziej boje, że moja matura się gdzieś zagubi, albo egzaminator zaczyna sprawdzać i trach! zalewa całą moja wspaniałą pracę kawą


Ale to się nie zdarza ( chyba )

Każdy ma takie głupie myśli, nie przejmuj się i chwytaj za jakieś ciekawe zadanka!
Awatar użytkownika
Ilendil
Posty: 129
Rejestracja: 8 gru 2011, o 20:35

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Ilendil »

Nie no bez przesady, myślę że taka sytuacja nie może mieć miejsca na aktualnej maturze (abstrahując od wykresów, bo tam trzeba być dokładnym). Moim zdaniem na maturze w niektórych zadaniach jest za mało miejsca na odpowiedzi, ja przykładowo jak jestem obryty i mam wiedzę na dane pytanie to wolę się rozpisać. Wtedy mam pewność że mi za nieścisłość nie obetną punktów
Reakcja

Re: Niezbyt mądre pytanie, ale z jednej strony istotne...

Post autor: Reakcja »

Ostatnio słyszałam historię, że dziewczynie nie policzyli aż 50% z matury. Dali jej wynik 40%, a 50% zapomnieli dodać I z matury na 90% robi się 40. To jest dopiero przebój.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości