laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
pultorac
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2014, o 20:13

laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: pultorac »

Siema, chyba po nazwie tematu już domyślacie się o co mi chodzi Zostałem laureatem z chemii i wiem, że na 100% nie piszę jednego egzaminu z biologii, geografii, fizyki i chemii. Ale ktoś mówił mi, że jako laureat z chemii będę zwolniony z całego dnia, czyli ten jeden egzamin + matematyka. W regulaminie różnych CKE trudno mi się domyśleć o co chodzi, ale gdzieś doczytałem, że tytuł laureata z przedmiotu znajdującej się w danej części zwalnia z tej części, no a na wikipedii jest część matematyczno-przyrodnicza (czyli mata + przyrodnicze), czyli dobrze myślę, że nie będę pisał matmy? Tu na stronie kuratorium w Białymstoku wynika, że tak.
Ale ja nie jestem z Białegostoku, a na stronie mojego kuratorium nie ma nic. Ktoś z was jest w podobnej sytuacji i wie czy trzeba będzie pisać matmę? W sumie z matmy miałbym pewnie coś koło 90-100%, no ale wiadomo po co siedzieć i pisać
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: Seeba »

U mnie, przynajmniej jak chodziłem do gimnazjum zwolnienie laureata obejmowało cały dzień, więc też matematykę. Jest to raczej określone ustawą więc w całej Polsce powinno obowiązywać to samo.
pultorac
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2014, o 20:13

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: pultorac »

Dzięki Seba za odpowiedź. Napisałem do członka komisji tego konkursu żeby się upewnić i odpisał, że będę zwolniony z całego dnia, ale to już ostatni raz tak jest. Od następnego roku na cały dzień już nie będzie to działać Hehe a więc udało się.
edta
Posty: 7
Rejestracja: 21 maja 2014, o 15:16

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: edta »

Jestem w takiej samej sytuacji - ale ee nool, ja mam niby matmę pisać ! Ja jestem z podkarpackiego, czy w zależności od województwa się różni?
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: Ernestoo »

Ja jak byłem to chemia/biologia/geografia zwalniała z całego dnia, i tak samo historia tylko że z humanistycznego całego dnia -)

+ cytat z regulaminu na rok 2014/15 z mojego kuratorium:
Laureaci konkursu: matematycznego, fizycznego, chemicznego, biologicznego oraz geograficznego
będą zwolnieni z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego na mocy
Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i
sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania
sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (Dz. U. Nr 83 poz. 562 z późn. zm.).
Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: Sapiens »

W tym roku się zmieniły przepisy i laureat, dajmy na to z biologii, musi pisać matmę.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: Galloper »

Owszem, ale dopiero Ci co teraz zostaną laureatami piszą matmę, z tego co mi wiadomo nie dotyczy to osób które mają już tytuł laureata z poprzednich lat
MrRobak101
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2014, o 22:25

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: MrRobak101 »

Owszem, ale dopiero Ci co teraz zostaną laureatami piszą matmę, z tego co mi wiadomo nie dotyczy to osób które mają już tytuł laureata z poprzednich lat
Jesteś tego pewna? O Chodzę teraz do III gim i jestem w takiej sytuacji.
Mogłabyś mnie upewnić jakimś linkiem, że to prawda? D
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: lifewithpassionx »

Przykro mi, matematykę piszesz
Mój kolega jest laureatem z geografii i jest zwolniony tylko z części przyrodniczej.

Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: Galloper »

Przeczytajcie sobie tutaj

Kod: Zaznacz cały

oke.jaworzno.pl/www2/index.php/using-joomla/zwolnieniagimn
LillyM666
Posty: 619
Rejestracja: 11 lut 2014, o 14:46

Re: laureat z chemii/biologii a matma na egzaminie

Post autor: LillyM666 »

A jak sprawa wygląda w Małopolsce, wie ktoś?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości