Jak się uczyć żeby się nauczyć?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
murena
Posty: 54
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:05

Jak się uczyć żeby się nauczyć?

Post autor: murena »

Witam, jestem w drugiej klasie liceum i piszę maturę w 2015 roku. Mam zamiar zdawać biologię i chemię na poziomie rozszerzonym. Moim podstawowym problemem jest to że jedyne jak potrafie się uczyć to na podstawie notatek a robienie ich zajmuje masę czasu. Wiele razy próbowałam uczyć się z ksiazki ale jakoś nie potrafię nic w ten sposób zapamiętać. Co zrobić, jak się uczyć żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty?
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: Jak się uczyć żeby się nauczyć?

Post autor: Woockash »

1. przeczytaj ze zrozumieniem, kawałek po kawałku a nie kilka stron na raz
2. wytłumacz materiał sobie samej tak, jak by to wytłumaczył nauczyciel, w międzyczasie zadawaj sobie pytania dotyczące materiału
3. jeżeli nie udał się punkt 2. to wróć do punktu 1.
Awatar użytkownika
Mastermind
Posty: 85
Rejestracja: 15 sie 2011, o 13:10

Re: Jak się uczyć żeby się nauczyć?

Post autor: Mastermind »

Ja osobiście nie sporządzam własnych notatek. Uważam to za stratę czasu, chociaż niektórzy pewnie podczas przepisywania coś tam zapamiętują. Mogę ci napisać co mi pomaga.
1. Ucz się z wyprzedzeniem, a nie na ostatnią chwilę. Zawsze lepiej jest przeczytać coś ładnych kilka razy, zapoznać się z tekstem, a nie zakuwać na ostatnią chwilę.
2. Unikaj wszelkich rozpraszaczy uwagi. Komputer, telewizor, radio wyłączone. Mi osobiście dobrze się uczy w wannie, gdzie jestem tylko ja i książka. W czasie nauki koncentruj się na tekście, a nie na koleżankach ze szkolnej ławy, czy najnowszym odcinku ulubionego serialu. Jak ja myślami gdzieś odlecę, to potem mam całe akapity przeczytane, z których nic nie pamiętam.
3. Stymulatory, czyli kawka. Napojów energetycznych nie polecam. W celu odstraszenia senności polecam lepiej karton jakiegoś soku lub nektaru, od picia zawsze odechciewa mi się spać.
murena
Posty: 54
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:05

Re: Jak się uczyć żeby się nauczyć?

Post autor: murena »

dziękuję bardzo za odpowiedzi, musze zacząć kręgowce ogarniać bo niedługo test a materiału sporo /
Elza 3
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2014, o 20:24

Re: Jak się uczyć żeby się nauczyć?

Post autor: Elza 3 »

9mi pomagahmm. jesteś na bio-chemie? ja chce zdawac biologie i chemie a jestem na mat-fizie wiec na pczatku najlepeiej zrobi jak ja (mi pomaga) że najpierw czytasz temat z książki, potem szukasz go w jakimś vademecum i czytasz go jeszcze raz (w podreczniku jest przewaznie bardziej szczegolowo) i fajnie jak sobie w jakimś brudnopisie czy notatniku zapiszesz najwazniejsze informacje:)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości