Pies po amputacji przedniej łapy

Reakcja

Pies po amputacji przedniej łapy

Post autor: Reakcja »

Witam. Mam owczarka niemieckiego. Jest to suka, ma 12 lat. Właśnie jest w trakcie operacji- amputacji przedniej łapy. W pachwinie miała dużego guza, którego nie udało się wyciąć. Zostałam postawiona przed wyborem: uśpienie lub amputacja. Lekarz powiedział, że trzeba jej dać szansę, więc zdecydowałam się na amputację.
I teraz mam pytania. Czy pies bez przedniej łapy ma szansę w miarę normalnie żyć? Wstać chociażby po to, żeby się napić, zjeść coś, załatwić się? Wejdzie sama do budy? Może ktoś z Was jest w podobnej sytuacji i mógłby mi coś powiedzieć na ten temat.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Pies po amputacji przedniej łapy

Post autor: Galloper »

Ależ oczywiście, wiele psów nie ma łapy i żyją jak inne Znałam kiedyś kundelka po amputacji łapki - hasał zdrów z innymi, sprawiał wrażenie jakby nawet nie dostrzegał, że czegoś tu brakuje Kiedyś nawet czytałam artykuł o psiaku bez DWÓCH łap.
Sunia z początku co prawda może mieć małe problemy ze złapaniem równowagi, więc trzeba pilnować, by nie zrobiła sobie krzywdy ale po jakimś czasie powinna już się przyzwyczaić i chodzić bez problemu
Natomiast ze względu na jej wiek uważałabym na stawy - bo rozłożenie ciężaru na 3 łapy jest jednak większe niż na 4.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość