Medycyna w UK - wątpliwości

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mafios19
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:40

Medycyna w UK - wątpliwości

Post autor: mafios19 »

Dobry wieczór,
Od kilku lat moim marzeniem bylo studiowanie medycyny w UK. Zrobilem wszystko co mogłem (a nawet więcej) i w zeszłym tygodniu otrzymałem wymarzoną ofertę na University College London, więc wkrótce będę musiał podjąć decyzję o tym jak będzie wyglądała właściwie cała moja przyszłość. Bardzo często spotykam się z opiniami, że polska uczelnia medyczna da mi dużo więcej podstaw akademickich czy różnica z poziomie kształcenia jest naprawdę aż tak duża? Za uczelnią brytyjską przemawia niewątpliwie ilość i jakość zajęć klinicznych. Nie ukrywam, że sześć lat studiowania w Londynie będzie ogromnym obciążeniem finansowym dla moich rodziców - z drugiej strony, traktują to oni jako inwestycję w swoje dziecko, która moze zapewnić im bezpieczeństwo na stare lata. Wiem, że trudno porównać studiowanie w UK i Polsce, bo nie ma zbyt wielu osób które studiowały ten kierunek i tutaj, i tam.
Za wszystkie udzielone informacje i argumenty za/przeciw będę bardzo wdzięczny.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości