Polimery wiazania

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
kajabongo888
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:41

Polimery wiazania

Post autor: kajabongo888 »

Witam,
Mam do przygotowania prezentacje na temat wiązania chemiczne w wiązaniach polimerów.

Szukałem wiadomości na ten temat i znalazłem że chodzi o wiązania kowalencyjne , wodorowe i wtórne , ale na Wikipedii ( hasło polimery nagłówek Podział ze względu na budowę) są wyszczególnione także wiązania np. eterowe amidowe i uretanowe.
tutaj link

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Polimery
Czy o tych wiązaniach tez muszę napisać

mam też przedstawić jakie wiązania występują w poszczególnych związkach. Czy chodzi tu o różnice trwałości wiązania kowalencyjnego i wtórnego w elastomerach i duroplastach
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Polimery wiazania

Post autor: DMchemik »

Po pierwsze, wiązania eterowe amidowe i uretanowe są wiązaniami kowalencyjnymi, więc jest to podział ze względu na rodzaj wiązania kowalencyjnego czy może bardziej ze względu na grupę wiążącą, ale w sposób kowalencyjny.
kajabongo888
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:41

Re: Polimery wiazania

Post autor: kajabongo888 »

Czyli powinienem najpierw przedstawić wiązanie kowalencyjne i wtórne w polimerach ,
a w podpunkcie wiązania w poszczególnych rodzajach związków przedstawić wiązanie węglanowe, które występuje w poliwęglanach, wiązanie uretanowe w poliuretanach . itp ?
Dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości