Czy ten owad zje mi dom?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
gstachow
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 19:37

Czy ten owad zje mi dom?

Post autor: gstachow »

Dzień dobry

Proszę o pomoc w identyfikacji owada. Owad ten pojawił się u mnie razem z drewnem na opał. Był to dąb. Owad mieszkał w szczelinach w drewnie, powstałych np. po uderzeniu siekierą przy rąbaniu i w szczelinach między korą a drewnem. Dodam, że widać było, że część dębu jest z chorych drzew. Choć bardzo mało. W niektórych były tunele po larwach. Próbowałem szukać na necie o szkodnikach żyjących w drewnie ale nie udało mi się go zidentyfikować. Boję się, że to coś mi zje dom, gdyż mam dom szkieletowy.
i1303.photobucket.com/albums/ag157/gstachow/owad_zps252bad39.png
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Czy ten owad zje mi dom?

Post autor: kokardka »

nie mam pojęcia co to ale z uwagi na jakże chwytliwy temat musiałam tutaj zajrzeć
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy ten owad zje mi dom?

Post autor: Trzyszcz »

Pluskwiak, nie chce mi się teraz szukać nazwy, ale to taki pospolity gatunek, który sobie zimował/ schował się pod korą. Nie je drewna ani w żaden sposób w domu nie szkodzi.
kotuś
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2017, o 15:10

Rhagium mordax

Post autor: kotuś »

Dzień dobry! Mamy pytanie,czy ktoś wie co to za owad? Znaleźliśmy 2 takie osobniki w domu o tej porze roku.
Załączniki
5.jpg
6.jpg
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy ten owad zje mi dom?

Post autor: Trzyszcz »

Rhagium mordax. Pewnie wylazł z drewna kominkowego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości