Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
natalia369
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2015, o 20:01

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: natalia369 »

Ja zaczynam planować powtórki do matury. Niestety w tym roku się nie udało ale mam nadzieje że za rok dam radę, w końcu 10 miesięcy nauki przede mną. Niestety będę musiała jakoś pogodzić naukę z pracą. Jak na razie jestem na kompletowaniu materiałów, głównie zbiorów zadań i na ściąganiu matur.
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: szymek48 »

Ja z kolei otrzymałem tusz do drukarki, który pewnie w połowie już dziś zużyłem kompletując sobie arkusze. Nie jest to ekologiczne, ale papier bardziej do mnie przemawia.
murena
Posty: 54
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:05

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: murena »

Kiedy zaczynacie powtórki do matury? Tzn do poprawki matury D zastanawiam się czy zacząć teraz czy się wstrzymać xd
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: szymek48 »

Kalendarz maturzysty postawiony przy biurku wskazuje wrzesień jako początek nauki
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Yates »

Mógłbyś powiedziec z ilu lat drukujes arkusze? JesCze byłbym wdzięczny za link z jakiej strony, bo powiem Ci jestem w tym zielony.
Dziękuje za pomoc

Philadelphia
Posty: 71
Rejestracja: 17 maja 2015, o 12:05

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Philadelphia »

Mozna sciagac arkusze z chomikuj, matura na 6, najwazniejsze to przerobic arkusze od 2010
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: szymek48 »

Sporo arkuszy jest na stronie arkuszmaturalny.pl, część także na Facebooku w grupach maturalnych. Warto je sobie katalogować i zapisywać w OneDrive by móc mieć do nich dostęp poza domem i rozwiązywać np. z tabletu.
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Yates »

Jak sądzicie, nauczyciel, który Ciebie uczy ma duży wpływ na Twoj wynik na maturze? Rozmawiam z ludźmi, których uczą ci sami nauczyciele co mnie to ich wyniki oscylują około 50-70%, jest jeszcze druga klasa, niby lepsza składająca sie z lepszych nauczycieli. Czy to oznacza ze jedni sa zdani na przegrana? Jak uważacie?

Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: szymek48 »

Sądzę, że nauczyciel ma ogromny wpływ: może obrzydzić przedmiot lub sprawić, że pokochamy go jeszcze mocniej. Na lekcji biologii rok temu nauczycielka pokazała wykres z Librusa porównujący trzy grupy mające rozszerzoną biologię: dwie z nią, jedna z inną nauczycielką. Grupy mojej nauczycielki miały średnią wyższą ok. o 1 ocenę w porównaniu do tamtej. Ostatnio rozmawiałem z absolwentką uczącą się w klasie tej drugiej nauczycielki, która pochwaliła się 25% z biologii. Oczywiście dla ucznia zdolniejszego ten wpływ odpowiednio się zmniejsza, niemniej jaki wpływ wywiera.
Moja nauczycielka podchodzi do tego trochę komformistycznie, wybiera uczniów lepszych i im oferuje chodzenie na zajęcia dodatkowe w szkole. Wszyscy inni nie będą na nich mile widziani, jak sama powiedziała ilość miejsc ograniczona". Uczniów słabszych raczej demotywuje mówiąc żeby nie marnowali czasu na maturę z biologii.
Wynika z tego dylemat: chcesz się uczyć biologii, łapiesz okazję na zajęcia dodatkowe ale słysząc mocną krytykę ze strony nauczycielki wobec innych, słabszych czujesz się, powiedzmy, niekomfortowo.
Awatar użytkownika
HannaAnna
Posty: 69
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:37

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: HannaAnna »

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam trochę książek przydatnych do nauki do matury
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Yates »

Co polecacie jeśli chodzi o chemie organiczna zeby jakos zrozumieć materiał, bo niezbyt jest dla mnie jasny.
A jeszcze jedna rzecz w tym roku dominowała z tego co wiem organiczna na maturze, wiele osob twierdzi ze teraz moze byc nieorganiczna, jakie sa Wasze opinie?

McFly
Posty: 25
Rejestracja: 31 sty 2014, o 22:59

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: McFly »

myslicie ze kurs medicus z bio,chem byłby przydatny pod mature 2016 czy szkoda kasy?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Nitrogenium32 »

McFly pisze:myslicie ze kurs medicus z bio,chem byłby przydatny pod mature 2016 czy szkoda kasy?
Ja na żadne kursy ani korepetycje nie chodziłem i dostałem się tam, gdzie chciałem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości