Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
telomowa
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2015, o 09:45

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: telomowa »

Moim zdaniem szkoda kasy. Lepiej chyba wydać na porządnego korepetytora.

Rozplanowałam sobie powtórki - 1 dział na 1 tydzień. Nie przemęczę się za bardzo ale będę miała poczucie że nie przesiedziałam całych wakacji na xboxie i imprezach ale zrobiłam też coś pożytecznego

W jakiej książce jest najfajniej rozpisany metabolizm?

McFly
Posty: 25
Rejestracja: 31 sty 2014, o 22:59

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: McFly »

Nitrogenium32 pisze:
McFly pisze:myslicie ze kurs medicus z bio,chem byłby przydatny pod mature 2016 czy szkoda kasy?
Ja na żadne kursy ani korepetycje nie chodziłem i dostałem się tam, gdzie chciałem.
a jakie zbiory do biologii polecasz? mam tylko witka
natalia369
Posty: 13
Rejestracja: 5 cze 2015, o 20:01

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: natalia369 »

Jaką macie strategie rozwiązywania arkuszy maturalnych i nauki z nich
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: szymek48 »

Robić dużo i krytycznie się oceniać
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Yates »

Szymek a powiedzcie robicie arkusze teraz czy zostawiacie na taki grudzień?

ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: ayxny »

natalia369 pisze:Jaką macie strategie rozwiązywania arkuszy maturalnych i nauki z nich
podkreslanie bledow, analiza (najlepiej z egzaminatorem + samemu z kluczem) bledow, sporzadzanie notatek do kazdego akrusza czytanie i proba zrozumienia klucza do kazdego zadania
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: szymek48 »

Do tego dodam uważne analizowanie czasowników w poleceniu

[at] Teraz przerabiać stare arkusze z okolic 2005 roku - teraz sprawdzam przede wszystkim wiedzę. Później będę przerabiać arkusze z nowej formuły matury, żeby wyćwiczyć umiejętności praktyczne.
Karola96
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, o 15:55

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Karola96 »

I ja się dołączam. Poprawiam wynik, bo w tym roku trochę braknie. Zastanawiałam się nad dołożeniem matmy, ale ostatecznie chyba jednak postawię na biologię i chemię
Mejmej
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2015, o 12:27

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Mejmej »

Hej hej hej wszystkim!
Dołączam się do wątku. W tym roku zdawałam maturę, od września miotałam się między przedmiotami i postanowiłam że zaliczę w tym roku przedmioty obowiązkowe a w 2016 biologię i chemię.
Lekarzem chciałam być od gimnazjum ale się nasłuchałam że to nie dla mnie, nie dam rady i ogólnie bardziej się przejmowałam innymi niż sobą. Dopiero w styczniu stwierdziłam że na 100% chcę poprawić tę maturę i startować na lekarski. Jak nie spróbuję to pewnie będę sobie to wypominać latami.

Mam nadzieję ze przynajmniej tu znajdę jakieś wsparcie

Dużo jest tu osób które od dłuższego czasu nie miały styczności z biologią i chemią? Jestem z nowej podstawy programowej i przez dwa lata nie miałam ani chemii i biologii i trochę mnie to martwi. Nie miałam problemów z tymi przedmiotami w gimnazjum i liceum, ale przez te dwa lata wszystko wyleciało już z głowy i nie wiem czy mnie materiał nie przytłoczy po takim okresie przerwy.
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

Też chcialabym być teraz w 3 klasie LO A nawet i wcześniej
klaudzia96
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2015, o 22:31

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: klaudzia96 »

Jest tu moze ktoś,kto chciałby sie spotykać w Katowicach na 2/3 godziny i rozwiązywać wspólnie zadania z biologi? Samemu jest ciężko się za to wszystko zabrać a tak można się od siebie czegoś nauczyć piszcie proszę jak cos.
attelew
Posty: 17
Rejestracja: 8 lut 2013, o 14:23

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: attelew »

Jest ktoś chętny do wspólnej nauki z biologii i chemii w Rzeszowie ?
Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Nauka do matury 2016

Post autor: Loa_Loa »

Ja jestem z okolic RZE attelew,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości