Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
aorta

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: aorta »

nie jesteśmy zatem pewni, czy wydzielają je do otoczenia, bo mogą być to np. te w wakuolach, zatem lepiej napisać o tym wyciągu
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: Melatonina »

Wyciągu w którym są te substancje, muszą być, jeżeli hamowały kiełkowanie.
aorta

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: aorta »

nie chcę nikogo obrażać, ale przeczytaj uważnie posty a jeśli nie- to może ktoś inny wda się w dyskusję, bo dla mnie godzina nie ta
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: Melatonina »

Nie czuję się urażona, uważnie wszytskie przeczytałam i myślę, że obie wersje są poprawne Wciąż mnie nie przekonałeś o nieprawidłowości mojej. Dobrej nocy
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: Aksolotl »

Ja uwazam, ze i druga wersja moglaby byc uznana, zaleznie od egzaminatora na pewno temat pokazuje, jak mozna by nawzajem argumentowac, gdyby nie zostalo uznane :p skonczmy w tym miejscu temat wydzielania i wyciagu, z pewnoscia zadne niejasnosci nie pozostaja.
Dobranoc

aorta, powtarzam pytanie Ericka, ile miales punktow na bio? Wybacz wscibskosc, ale zainteresowanie punktami wokol to zboczenie maturzysty :p
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: Erick »

Jezu, jak zobaczę na świadectwie u siebie 85% z biologii to się ze szczęścia upiję na śmierć. Widząc 95% pewnie zawału bym dostał.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: Aksolotl »

randomlogin, jak tu jeszcze zajrzysz, do tej odmy oplucnowej: zapytalam taty-chirurga i mowi, ze na miejscu wypadku sie robi taki opatrunek z czterech stron zaklejony jak nie mozna zrobic nic innego, bo lepiej zamienic odme otwarta na odme zamknieta.

95%. wow

thorcer
Posty: 67
Rejestracja: 23 mar 2014, o 10:25

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: thorcer »

Erick pisze:Jezu, jak zobaczę na świadectwie u siebie 85% z biologii to się ze szczęścia upiję na śmierć. Widząc 95% pewnie zawału bym dostał.
hahahah dokładnie !
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: randomlogin »

Aksolotl pisze:zapytalam taty-chirurga i mowi, ze na miejscu wypadku sie robi taki opatrunek z czterech stron zaklejony jak nie mozna zrobic nic innego, bo lepiej zamienic odme otwarta na odme zamknieta.
Lepiej zrobic zamknieta, ale to nie jest wlasciwe postepowanie, bo w ten sposob powietrze ktore sie dostalo zostaje w srodku. Slaba perspektywa - w takiej sytuacji nalezaloby obok drenaz zalozyc, a tego w warunkach przedmedycznych nie zrobisz. Tez dla pewnosci pytalem lekarzy (w tym momencie juz w liczbie mnogiej, tez specjalistow, ktorzy sie na tym znaja), poza tym coz, wiem czego mnie uczono na medycynie ratunkowej, to wcale nie bylo tak dawno, na bodaj 5. roku - i postepowaniem z wyboru jest opatrunek zastawkowy, czyli zaklejony z trzech stron (tylko trzeba go dobrze zrobic).
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: bialaroza »

aorta wielkie gratulacje jak tego dokonałeś? nie myślałam, że takie wyniki z bio w ogóle padają to rozumiem, że jesteś już teraz na leku/ stomie/ albo innym wymarzonym kierunku?
bialaroza
Posty: 274
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 15:54

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: bialaroza »

zad. 22 Schemat przedstawia proces replikacji DNA.
Sformułuj dwa wnioski dotyczące wyniku tego procesu.


Moja odp: Powstają dwie cząsteczki DNA. Ich materiał genetyczny jest identyczny z macierzystą cząsteczką DNA.

Chodzi mi zwłaszcza o drugie zdanie, czy jest ono w pełni poprawne?
Czy mogłabym dodać, że w każdej z powstałych cząsteczek jedna nić jest macierzysta, a druga jest nowa- jest dobudowywana.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Forumowa nauka pisania pod klucz - biologia

Post autor: Aksolotl »

Zdaje sie, ze nie mozna powiedziec ze nic DNA ma material genetyczny".

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości