Medycyna za granica

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
raf123
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:26

Medycyna za granica

Post autor: raf123 »

Jestem w 2 klasie gimnazjum i powoli zaczynam myslec o studiach. Bardzo chciałbym studiować za granicą(najlepiej wielka brytania). Czy jest tu ktoś, kto dostal sie na studia w WB? Najbardziej interesowałoby mnie Cambridge, Oxford, King C. Które najlepsze? Co powinienem juz zacząc robic? Jaki poziom angielskiego (mój B1/B2)? Jakie egzaminy? Gdzie najlepiej na wolontariat? Dzięki za każdą pomoc )

raf123
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:26

Re: Medycyna za granica

Post autor: raf123 »

Nie pomożecie?

Bogdan
Posty: 3
Rejestracja: 3 paź 2013, o 23:06

Re: Medycyna za granica

Post autor: Bogdan »

Jesli jestes w 2 klasie liceum, to jest to juz ostani moment by zaczac dzialac.

Przy wyborze 4 uczelni na ktore chcialbys aplikowac radzilbym nie kierowac sie nazwa, a programem uczelni, bo te sie znaczaco roznia.

Proces aplikowania, ktory zamyka sie 15 pazdzierinka roku poprzedzajacego poczatek studiow, jest dosc dlugi.

Musisz napisac personal statement, w ktorym, rzecz jasna, przyblizysz swoja sylwetke panelowi rekrutacyjnemu. Poszukiwane cechy to team working, communication skills, empatia itd. wartosciowe (moim zdaniem konieczne) na pewno bylby praktyki w szpitalu.

Po drugie, musisz podejsc do UKCAT (mozna zdawac w warszawie) Test jest trudny, ale ew. sredni wynik Cie nie przekreslalby.

Oxbridge, Imperial i UCL wymagaja innego testu- BMAT.

Po trzecie, referencje od 2 nauczycieli i tzw predicted grades (nauczyciele podaja szacunkowy wynik na maturze)

Kolejny etap to interview, ale nie martwilbym sie o to teraz.

Powodzenia
raf123
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:26

Re: Medycyna za granica

Post autor: raf123 »

Dzieki. Jestem w 2 gimnazjum.

herceptyna
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2014, o 20:08

Re: Medycyna za granica

Post autor: herceptyna »

Hej, dość wysoko mierzysz Ja studiuję lekarski w Polsce, więc wiem pewnie tyle co Ty, ale moja koleżanka poszła na Oxford konkretnie na historię. Proces rekrutacji wygląda podobnie. Poziom językowy jaki musisz osiągnąć to niestety C2/C1. Ogólnie trochę mało jest tam polaków bo razem z kadrą pracowniczą znajdziesz ich może 25. Tak więc przygotuj się na studiowanie samemu". Koszta też są dość spore bo sam akademik kosztuje około 90 funtów tygodniowo. 2 Gimnazjum to jeszcze kupa czasu, ale raczej niż pod samą maturę przygotowuj się do olimpiad, bez tego raczej nie ma dużych szans na przyjęcie, bo to one podwyższą twój wynik na maturze i dają szanse na dostanie się. Ona akurat poszła tam w sumie zupełnie przypadkowo w 2giej klasie została laureatką olimpiady historycznej i ktoś zaproponował jej takie studia, zainteresowała się tym, a że jej rodzice byli w stanie pokryć te koszta, studiuje od roku właśnie tam.
Awatar użytkownika
agentka91
Posty: 179
Rejestracja: 27 mar 2014, o 13:41

Re: Medycyna za granica

Post autor: agentka91 »

Czy jest tu ktoś, kto dostal sie na studia w WB?
Tak, w dodatku w tym roku, więc mam informacje myślę, że dosyć świeże. Warto wiedzieć, że najlepszej uczelni nie ma, ale jest wiele bardzo dobrych. Między Cambridge i Oxfordem nie ma takiej wielkiej różnicy, jakbym miała wybierać to wybrałabym Cambridge. Z powodu głupiego - mianowicie jako miasto jest ładniejszy i bliżej jest do lotnisk w Londynie. Cenowo, prestiżowo, wymaganiowo - między Cambridge a Oxfordem nie ma wielkiej różnicy.
Jaki poziom angielskiego (mój B1/B2)? Jakie egzaminy?
Egzamin językowy IELTS zdany na 7.0 (na 9.0 możliwych). To mniej więcej odpowiada poziomowi C1. Jeśli chcesz jakieś materiały to pisz na PW.
Gdzie najlepiej na wolontariat?
Gdziekolwiek. Anglicy lubią jak ktoś pracuje społecznie, gdzie to będzie to ich za bardzo nie interesuje. Jak się w personal statement napisze, że się wolontariuszem nie było, bo priorytetem była nauka/olimpiady/konkursy to też nie będą krzywo patrzeć.
Police
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2014, o 11:04

Re: Medycyna za granica

Post autor: Police »

Czy wie ktoaś jak wygląda kierunek lekarsko-dentystyczny w Niemczech?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości