Matematyka na Weterynarii

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Matematyka na Weterynarii

Post autor: sempervirens »

Szukałem na ten temat informacji i niestety nie znalazłem oprócz tego, że jest taki przedmiot jak Matematyka stosowana w naukach biologicznych. Jak to wygląda w praktyce na studiach?
Awatar użytkownika
angepisst
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2011, o 15:23

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: angepisst »

we wrocławiu nie ma takiego przedmiotu
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: sempervirens »

Czyli mam rozumieć, że ostatni kontakt z matematyką to matura?
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: Kas_ia »

angepisst pisze:we wrocławiu nie ma takiego przedmiotu
Bo we Wrocławiu jest biostatystyka Czyli jak to prowadzący powiedział statystyka, tylko ze w zadaniach są przyklady ze zwierzątkami", ale z tym przedmiotem nie ma jakichś większych problemów

Na II roku, na żywieniu tez jest jakies liczenie, ale chyba nikt nie wie co się na tym liczy
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: sempervirens »

Ale tak ogólnie", to nie trzeba być miłośnikiem Matematyki, by sobie radzić na Weterynarii? Zawsze miałem Czwórę z matmy, ale nie powiem, żeby to był mój ulubiony przedmiot.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: Kas_ia »

Wiktor_1995 pisze:Ale tak ogólnie", to nie trzeba być miłośnikiem Matematyki, by sobie radzić na Weterynarii? Zawsze miałem Czwórę z matmy, ale nie powiem, żeby to był mój ulubiony przedmiot.
Oczywiscie, ze nie trzeba Na biostatystyce to luz
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: sempervirens »

Uspokoiłaś mnie! Dziękuję
Awatar użytkownika
angepisst
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2011, o 15:23

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: angepisst »

Wiktor_1995 pisze:Ale tak ogólnie", to nie trzeba być miłośnikiem Matematyki, by sobie radzić na Weterynarii?
hahaha pewnie, że nie na świadectwie maturalnym mam 2, a z biostatystyki na weterynarii 4
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: sempervirens »

To się cieszę Ciekaw tylko jestem, czy ta Matematyka stosowana. na UJ różni się czymś, czy to tylko inna nazwa tego samego przedmiotu
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: Galloper »

A jak z matmą na SGGW?
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: talagia »

Nie ma żadnej matmy jako takiej Czasem się coś liczy na chemii/biochemii itp. Do tego biostatystyka i jakieś podstawowe wzory i obliczenia.
Z matmy przydaje się jedna bardzo ważna rzecz - obliczanie dawek leków i rozcieńczanie ich w odpowiedni sposób. Bo to często wielki problem - jak podać lek chomikowi.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: Galloper »

talagia pisze:Bo to często wielki problem - jak podać lek chomikowi.
Znajoma miała ponoć kiedyś chomika, któremu założono gips Zawsze mnie zastanawiało jak takie rzeczy muszą wyglądać u tak miniaturowych zwierzaczków
bubus
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 07:07

Re: Matematyka na Weterynarii

Post autor: bubus »

Witam! W tym wątku nikt dawno się nie odzywał, a ja mam nurtujące mnie pytanie Wybieram się na wetę na SGGW. Czy to prawda że te studia są trudniejsze niż medycyna i bardzo trudno się na nich utrzymać? Spotkałem się już z taką opinią i szukam kogoś kto mnie troszkę pocieszy Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości