Obliczanie parametrów chemicznych substancji

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
haemorrhage
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 13:25

Obliczanie parametrów chemicznych substancji

Post autor: haemorrhage »

Witam. Jestem nowa na forum i przyznam szczerze, że jeszcze w pełni nie orientuję się, co, gdzie i jak. Mam nadzieję, że nie powielam wątku.

Jestem uczennicą I klasy LO, wybrałam profil biologiczno-chemiczny. Rozszerzenia wchodzą nam od 2 klasy liceum, ale postanowiłam sama uczyć się troszkę wcześniej.
Rozwiązuję zadania ze zbioru zadań Pazdry(wydanie 2012), ale zupełnie nie mogę przebrnąć przez temat Wykorzystywanie stosunku ilościowego reagentów do obliczania parametrów chemicznych substancji".

Stąd moje pytanie: czy ktoś mógłby wskazać mi dobre strony internetowe(może filmy?), gdzie temat ten jest przystępnie wyjaśniony lub czy ktoś mógłby mi w pigułce przekazać, co jest najważniejsze przy rozwiązywaniu tego typu zadań?

Nie mam problemów z zapisem przebiegu reakcji, z podpisaniem ile czego powstaje, reaguje itd, ale zupełnie nie wiem co dalej.

Proszę o pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości