Jaka książka do cytologii?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Jaka książka do cytologii?

Post autor: Bioguah0 »

Obecnie przerabiam cytologię, te wszystkie składniki komórki itp., ale w podręczniku szkolnym mam za mało informacji, a nauczycielka daje jakieś z kosmosu wzięte rzeczy na sprawdzianie, dlatego chciałabym poszerzyć wiedzę i nie ukrywam, że pod kątem matury też.
Polecacie jakąś konkretną książkę? Ostatnio zamówiłam Trening przed maturą Bukały, właśnie dział o komórce, ale jeszcze nie doszła. Doradzicie coś?
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Jaka książka do cytologii?

Post autor: bratak »

Moim skromnym zdaniem, wystarczy jak opanujesz Bukałę. Ewentualnie możesz doczytać coś w Biologii Villego albo w campbellu, ale tam jest dużo ponad program.
Nauczycielka daje wam te zadania opisowe czy problemowe?
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Jaka książka do cytologii?

Post autor: Bioguah0 »

bratak pisze:Nauczycielka daje wam te zadania opisowe czy problemowe?
Różnie, zwykle jest ok 10 zadań, kilka pierwszych to jakaś opisówka, której właśnie nie odnajdzie się w podręczniku, zaś pozostałe to bardziej pod maturę na myślenie, jakieś schematy, itd.
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Jaka książka do cytologii?

Post autor: bratak »

Też nie lubię opisowych bo nigdy nie wiadomo co ona chce, a mam taką nauczycielkę, że szkoda gadać.
Awatar użytkownika
Bioguah0
Posty: 371
Rejestracja: 12 mar 2013, o 19:04

Re: Jaka książka do cytologii?

Post autor: Bioguah0 »

Ja w sumie też. W ogóle nie mogę się wbić w jej sposób myślenia, dyktuje szybko i niezrozumiale, a na sprawdzianach wymaga nie wiadomo co.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości