rok - dużo czy mało?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: lith »

[at], rozumiem, że pierwszy kierunek rozpocząłeś przed 1.10.2011?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: randomlogin »

lith, to pytanie jest juz passe. Teraz liczy sie data 1.10.2012, MNiSW doznalo naglej zmiany zdania na ten temat.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: lith »

12? czyli dopiero jak ktoś zaczął w roku akademickim 13/14 to ma 1 kierunek?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: randomlogin »

Taka jest obecna teoria. Nic wiecej nie moge powiedziec, bo to NIJAK nie wynika z przepisow - ale faktycznie widzialem, ze MNiSW teraz tak twierdzi.
symedos
Posty: 12
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:04

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: symedos »

lith - tak, konkretnie w 2010, teraz robię uzupełniające magisterskie, które są bezpośrednią kontynuacją, więc zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą wciąż mogę zacząć bezpłatnie pierwszy kierunek studiów - niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, jeśli się mylę, ale chyba nie

tak więc coś za coś - weterani mają parę lat do tyłu, ale prawo po swojej stronie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: randomlogin »

Mylisz sie. Licencjat fakt - jakby nie istnial. Natomiast magisterka liczy sie normalnie, nikogo bezposrednia kontynuacja nie obchodzi, zaczelas te studia po wejsciu ustawy. Jesli skonczysz, to masz platne nastelne 2. stopnia lub CALE jednolite (sic!)- nadal mozesz isc na free licencjat. Tak samo przy drugim rownolegle. Tak twierdzi oswiecone ministerstwo. Natomiast jak przerwiesz, to placisz normnie za to co zuzylas.

shade99
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2014, o 16:00

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: shade99 »

Co do tematu, rok to na pewno mało. Minęło jak z bicza strzelił. ale wiem, że chyba muszę się przygotować na kolejny taki rok. ale teraz już za cholerę nie wiem co robić, bo jednak 2 lata. / Czy można tak znowu sobie odłożyć czy pójść na plan B-niesatysfakcjonujący kurde mać.
symedos
Posty: 12
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:04

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: symedos »

radomlogin - naprawdę? To fatalnie. Jesteś pewien na 100 procent?

Jeśli tak, to zaklinanie rzeczywistości nie na wiele się zdało. W nagrodę za skończenie dwóch lat magisterki medycyna byłaby płatna w całości. Logika się buntuje przeciwko takiej równowadze, ale chodzi pewnie o pełną jednostkę studiów, czy jak to tam nazwać?

Aha - żeby rozwiać wątpliwości, mam jeden chromosom Y.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: randomlogin »

Jestem na 100% pewien, ze taka dostalem odpowiedz z ministerstwa w zeszlym roku. Ustawa sie od tego czasu nie zmienila - z drugiej strony jej interpretacja w innych kwestiach juz tak, wiec na ten moment reki sobie uciac nie dam. Jest to w kazdym razie, wbrew pozorom i niestety, dosc logiczne biorac pod uwage jak brzmia przepisy.
I wybacz pomylke z koncowkami.
venomem
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2014, o 21:48

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: venomem »

jeszcze jedno pytanko. Jak to jest za rok z ewentualna zmiana uczelnii? teraz planuje sobie cos tam awaryjnie studiowac(na niepublicznej uczelni - z czesnym), bardzo latwy kierunek - jedyny warunek rodzicow. Aby nie wybic sie ze nauki. Cóż, tacy są rodzice

Wiem, że musialbym rzucic studia przed matura? ale nie ma dodatkowych oplat(oprocz zaplaty czesnego ofc) i jak to wogole przebieg?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: rok - dużo czy mało?

Post autor: randomlogin »

Czesnego? Jak planujesz niestacjo, to w zasadzie tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości