Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: nika0645 »

nowy wątek, aby było czytelniej
to jak myślicie? będą jakieś zmiany, czy nie
zapraszam do wypowiadania się, poprzeżywajmy razem - w końcu w kupie siła
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: tchorz »

To ja się powtórzę. Nie przewiduję spadków progów, Może o 1 punkt tam gdzie jest dużo miejsc bo jednak chemia była ciężka. Natomiast pierwsze progi mmoga się bardziej róznić, ze wzgledu na zmiany w przedmiotach rekrutacyjnych.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: dmnunited »

A ja sądzę, że na niestacjonarne spadną progi.
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: agnieszka789 »

Mnie się ciężko wypowiadać na temat medycyny i pokrewnych kierunków, bo nigdy nie interesowałam się rekrutacją, ale na inne (tzn takie, gdzie nie ma tylu osób na miejsce i nie będzie zbyt wielu osób, które poprawiały maturę) - progi powinny troszkę spaść (ale nie sądzę, żeby to był znaczny spadek).

Ale jak już jesteśmy przy medycynie - powiecie mi, ile przedmiotów liczyło się rok temu do Łodzi? Wiem, ze próg był 448, ale na ile?
Awatar użytkownika
Convallaria majalis
Posty: 107
Rejestracja: 27 cze 2013, o 12:59

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: Convallaria majalis »

agnieszka789, liczyły się 3 przedmioty rozszerzone z puli: biologia, chemia, matematyka, fizyka.

progi być może spadną minimalnie, chociaż nie nastawiałabym się na to, bo mimo narzekania na trudność matury, znajdą się ludzie z wynikami pozwalającymi im się spokojnie rekrutować na medycynę. Osobiście najbardziej liczyłam na Katowice, wiadomo, dużo miejsc, nie tak wysokie progi, ale jak zorientowałam się, ilu ludzi zwabionymi tymi progami rekrutuje się do Katowic, przeszedł mi optymizm
lofebug
Posty: 145
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 17:44

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: lofebug »

Czy myślicie, że ilość osób zdających w tym roku bio i chem ma wpływ na progi? Jest ich znacznie mniej niż rok temu i mnie to ciekawi

Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: nika0645 »

a mnie z kolei zastanawia, jaki w tym roku będzie rozkład ludzi składających na poszczególne UM (po zniesieniu/zamienieniu fizyki na matematykę itp.)
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: agnieszka789 »

Convallaria majalis, dziękuję bardzo
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: antropolog95 »

Rozmawiałem z ludźmi z Krk, kupe ludzi z tamtego roku ma zdaną chemią 90+, ale zwalili biologię, którą w tym roku twierdzą,że poprawili. Więc oni wbijają się z pierwszych list na te najlepsze uczelnie, a reszcie pozostają te mniej oblegane, które jak się okazuje będą cieszyły się największym zainteresowaniem,bo każdy na nie papiery złoży więc progi na pewno nie spadną o nie wiadomo ile, tchorz ma racje 1 pkt możliwe, więcej nie. Ja zawaliłem chemię więc o stomie zapominam, mam nadzieję, że na farmację gdzieś starczy:)
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: tchorz »

Ci ludzie z KRk z chemia zdaną na powyżej 90, załózmy że matma podatwowa mniej niz 100 czyli 98% próg był 275 czyli
275(próg)-98(mat)-92(chemia)=85

Czyli musieli mieć biologię na mniej niż 85

Zeby dostać się na lek do Katowic trzeba było miec ok 165punktów. skoro mieli z chemii co najmniej 92 to żeby nie dostać się musieli mieć mniej niż 73 z biologii.

Czyli w tym roku musieliby poprawić biologię z poniżej 73 do powyżej 85.
wg mnie to wcale nie takie łatwe poprawić o 12,15 czy 20.
Owszem przy łatwiejszej maturze 5-10,tak,ale nie wiem czy ona była łatwiejsza:)

natomiast jest sporo osób które zaczynajac liceum wiedziały ze udział w olimpiadzie rolniczej,czy żywienia daje tu duże profity.I mieli czas na zrealizowanie tego. Więc może się okazać, że próg ostateczny wzrośnie o 1-2 % (ale tylko w Krakowie)
kasia77
Posty: 89
Rejestracja: 17 lip 2012, o 19:56

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: kasia77 »

Maj 2014
Rozszerzona biologia mniej o 10 tys osob ,chemia o 9 tys ciekawe jak wpłynie na progi stacjonarne, bo na platnych na pewno spadnie.

Tsunami demograficzne działa, w ciagu 5 lat ilosc studentow spadnie z 1mln 570 tys w 2014r na 1mln 200 tys w 2020r

W 2009 było 1mln 900 studentow szybko tsunami demograficzne działa.
Dla wynajmujacych mieszkania w Krakowie jest ok- oferujacy-szukajacy 10/1. Dwupokojowe 1200-1400zl na spokojnie mozna wynająć.
Kawalerka 900zl i ty sobie wybierasz, a 4 lata temu właściciele robili kastingi wynajmujacych

ps. wszyscy sie zmieszcza na stacjonarnych }}}}}}}}}}}}}}}}}
avanss
Posty: 124
Rejestracja: 31 lip 2013, o 15:57

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: avanss »

tak sądzę:na medycyne i stomatologie spadnie 1-2 pkty.
na poboczne typu farmacja ,biotechnologia troche wiecej.
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: Dr Who »

Mówiąc szczerze to tak, zawsze znajdą się osoby które miały troche szcześcia albo miały dużo więcej umiejętności i napisały to lepiej więc drastycznych zmian to nie będzie jeśli chodzi o studia stacjonarne, zwazywszy na trudniejszy poziom podstawowej matmy, podobny poziom biologii i dużo trudniejszy poziom chemii być może spadnie o ten 1pkt na 2-przedmiotowych i o +- 3 pkt na 3-przedmiotowych uczelniach. Oby spadły na te niestacjonarne te progi, mam taką nadzieję, bo nie uśmiecha mi się kolejnego roku w domu spędzić.
Miała być świetna poprawa biologii i chemii (było 140 pkt), wyniki testów z poprzednich lat były więcej niz zadowalające, a tu ukmh. klops, zakładając że suma pkt z obu egzaminów nie przekroczy 158 pkt.

Próg do Warszawy na niestacjonarne, gdzie ilość miejsc dość szybko została wyczerpana wynosił 234 pkt po nowej zmianie w rekrutacji. Wrocław zawsze przy jednakowym systemie miał od Warszawy te kilka pkt mniej. Jak myślicie, we Wrocku próg gdzieś na ok 225-230 pkt się ustabilizuje?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości