Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: larissa90 »

KatarzynaZSDM pisze:W Łodzi też pytają czy studiujesz i czy zamierzasz przerwać po dostaniu się.

Na pewno chodzi o Łódz? Rejestrowałam się tam na wojsk-lek i było tylko pytanie, o to czy studiuję obecnie, albo studiowałam w szkole wyższej nic o przerywaniu. Jeszcze pytają gdzie, ile semestrów i od którego roku, a jak chcę zaznaczyć, że od 2014, to mi cały czas na 2015 zmienia.
Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: bedziedobrzeXd »

Witajcie:) czytam biologa od dawna Ale dopiero teraz dołączam się do dyskusji. Jestem 93 i pisałam maturę w 2012. Obecnie kończę fizjoterapie i w 2016 poprawiam bio/chem. Dla matury zrezygnowałam z pracy. każdego tygodnia chodzę na korepetycje: 3 godziny biologii i 2 godziny chemii. Do tego nauka w domu -codziennie Jestem bardzo zmotywowana. Zawsze marzyłam o medycynie. niestety moje życie w 2 klasie liceum zostało przewrocone do góry nogami i zawalilam maturę dzięki mojemu narzeczonemu próbuje teraz - 5 lat po śmierci taty. Dopiero teraz się zebralam. wiecie co? Biolog bardzo nastraja życzę wam powodzenia :*

eagle
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2014, o 17:12

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: eagle »

Hejka Wybaczcie jak się gdzieś powtórzyło podobne pytanie, ale wolę być w 100% pewny. Pisałem maturę w 2013r, a następnie w 2014r. podwyższałem wynik. Czy teraz chcąc jeszcze raz przystąpić do matury w celu podwyższenia wyniku, będę pisał maturę na starych zasadach?
Dziękuje z góry za odpowiedź i życzę powodzenia poprawiającym
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: EwKa1202 »

Tak na starych zasadach
Mark004
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2015, o 20:45

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Mark004 »

Witam,
też w tym roku poprawiam maturę Od dzisiaj zaczynam powtarzać materiał. Jak nastroje u Was?
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Bighorn »

Mark004 pisze:Witam,
też w tym roku poprawiam maturę Od dzisiaj zaczynam powtarzać materiał. Jak nastroje u Was?
Powtarzać? Szczęściarzu.
Ja dopiero zaczynam się uczyć, przerobiłem dopiero chemie komórki (białka lipidy itp itd) , plus jest taki, że od 2 lat studiuje chemię i inżynierie chemiczną więc licze, że na tym polu będzie łatwo.
Niestety z biologii orłem nigdy nie byłem, nie przepadałem ze nauką pamięciową, ale teraz nawet dobrze mi wchodzi do głowy
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: black-cat »

Mark004 pisze:Witam,
też w tym roku poprawiam maturę Od dzisiaj zaczynam powtarzać materiał. Jak nastroje u Was?
Szczerze mówiąc to patrząc na tegoroczne progi nastrój nie jest u mnie najlepszy( Mam nadzieję, że to co się w tym roku wyrabia to jednorazowa sytuacja i że za rok będzie już normalniej. No bo w tym roku na stomatologię są obecnie progi takie jak kiedyś na medycynę /

Za rok można spodziewać się tak naprawdę wszystkiego i chyba tylko wynik po 90% z obu będzie gwarantował miejsce na lek, a wynik po 85%- na lek-dent.

Mam pytanie do osób, które podchodziły kilka razy zanim się dostały- po którym podejściu dopadły Was jakieś wątpliwości, załamanie?
Kierunek lekarski :)
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: EwKa1202 »

Załamanie dopada po każdej nieudanej próbie, bynajmniej w moim przypadku tak było. Niestety znów mi się nie udało i teraz jest totalna klapa i teraz obecnie mam ogromną wątpliwości co do tego aby poprawiać znów maturę. Życzę sukcesu i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lollobrigida »

Cześć Wszystkim!
Może pytanie padło już wcześniej, ale tyle tego wszystkiego, że ciężko znaleźć odpowiedź, więc wybaczcie jeżeli się powtórzę
Otóż pisałam maturę w 2013 r. ale nie z biologii i chemii i nie wiem, czy w związku z tym, że nie poprawiam tylko piszę pierwszy raz to obowiązuje mnie stara, czy nowa matura? Szukałam odpowiedzi na stronie CKE, ale chyba ją jeszcze uzupełniają, a, że czas goni to chciałabym wiedzieć

A tak w ogóle, to myślicie, że mam jakiekolwiek szansę zdać tę maturę na rozszerzeniu skoro w liceum miałam ją jako podstawę i na dodatek studiuję? Spore grono ludzi odradza i twierdzi, że to graniczy z cudem Od zawsze marzyłam o weterynarii, ale tak się wszystko potoczyło, że wylądowałam na humanie. szkoda gadać. Ale czuję, że muszę spróbować.
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: EwKa1202 »

Będziesz pisać nową maturę, skoro nie pisałaś nigdy biologii i chemii. Jesteśmy w tym samym wieku bo ja też swoją pierwszą maturę pisałam w 2013 roku. Pomimo,że byłam w klasie bio-chem już 2 razy poprawiałam maturę i nadal się nie udało dostać na lekarski ale nie sugeruj się tym. Znam osoby, które po klasie humanistycznej studiują farmację, więc uważam,że powinnaś spróbować, nic nie tracisz a możesz spełnić swoje marzenie. Tym bardziej,że na to nie ma reguły,że skoro jesteś po klasie humanistycznej to jesteś spisana na starty. W zależności od tego na jakich studiach jesteś, rozplanuj sobie dobrze naukę i do dzieła. Będę trzymać kciuki
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lollobrigida »

Super, dzięki za odpowiedź
W końcu jakiś pozytywny odzew. Zazwyczaj słyszę: daj sobie spokój, nie masz szans, nie zdasz na więcej niż 50%.
Wiem, że to nie będzie łatwe i trochę to wszystko szalone, ale jak sobie pomyślę, że do końca życia mam robić coś czego do końca nie chcę, nie lubię i niekoniecznie się nadaję to robi mi się przykro.
Studiuję prawo, tak wiem, brzmi poważnie, ale wbrew pozorom nie miałam dużo nauki przez te dwa lata, zwłaszcza w trakcie semestrów. Jedynie trochę więcej popracować było trzeba w sesji, ale nie miałam nigdy problemu ze zdaniem. No i nabrałam doświadczenia w szybkim wkuwaniu Nieraz ogarnęłam sporo materiału w krótkim czasie.
Myślę, że przy odpowiedniej organizacji, przy wczesnym wstawaniu (a nie spaniu do 11:00 ) jest to do ogarnięcia. No i traktuję to też trochę jak odskocznię od tego co uczę się na studiach, jest to zupełnie inny materiał. Przynajmniej teraz, gdy jest to mój świadomy wybór, a nie mus taki jak w szkole, to podejdę do tego z większym zainteresowaniem. A nawet jeżeli nie uda mi się dostać na weterynarię to może pomyślę o jakimś innym kierunku, może też takim który będę mogła połączyć z prawem. Bo jednak szkoda mi tych lat i chcę dokończyć obecne studia, tym bardziej, że ostatnie lata już nie są takie ciężkie
Dzięki za motywację, najgorzej jest się do czegoś zabrać, zawsze odkładam to na jutro".
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: zoo_ »

Jeśli miałaś jakiś język zdany na rozszerzeniu to będziesz mieć łatwiej (w Olsztynie w ogóle można się dostać nie zdając bio/chem). Ewentualnie jeśli jakiś znasz dobrze to możesz zdawać dodatkowo przy okazji No ale pewnie zaglądałaś na wymagania rekrutacyjne, więc się orientujesz.
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lollobrigida »

Dzięki za informację Ktoś mi już o tym wspominał, ale niestety mam zdany język całkiem nieźle, ale tylko na podstawie. A po drugie, nie chcę żeby zabrzmiało to jakbym wybrzydzała, ale wolałabym jakąś bliższą uczelnię, najlepiej Wrocław, ale jest to związane przede wszystkim z moim pierwszym kierunkiem, który jednak chciałabym skończyć. Po prostu logistycznie miałabym dużo łatwiej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości