Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

ewka1994 pisze:Będziesz pisać nową maturę, skoro nie pisałaś nigdy biologii i chemii.
Za sianie dezinformacji powinny byc bany na internet.
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: EwKa1202 »

randomlogin pisze:
ewka1994 pisze:Będziesz pisać nową maturę, skoro nie pisałaś nigdy biologii i chemii.
Za sianie dezinformacji powinny byc bany na internet.
Nie rozumiem, czyli wprowadziłam koleżankę w błąd? Byłam w szkole i pytałam odnośnie matury, bo nigdy nie pisałam matematyki rozszerzonej i pani dyrektor oznajmiła mi,że będę pisać nową formułę jeśli chce do niej podejść. Jeśli się mylę, to proszę o wyjaśnienie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

Mylisz sie.

Nie wiem jak bardziej mozna to wyjasnic. Po prostu tak nie jest. A dyrektorzy szkol gowno wiedza o maturze, tak generalnie. Taka smutna prawda, potwierdzajaca sie co chwile, co widac chocby na tym forum.

Nie rozumiem tylko dlaczego koledze w sasiednim watku w analogicznej sytuacji odpowiedzialas poprawnie (czyli pisanie po staremu).
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lollobrigida »

Spokojnie, zwróciłam się z tym pytaniem do źródła, czyli do CKE Na ich stronie są informacje na ten temat, ale wszystko odnosi się do matury 2014/2015 i nie mam pewności, czy w tym roku będzie tak samo. Jeżeli odpiszą to dam znać jak to w końcu jest, ewentualnie do nich przedzwonię. No chyba, że pojawi się aktualizacja na ich stronie, która wkrótce powinna nastąpić i wtedy już nikt nie będzie miał wątpliwości w tym temacie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

Ale ustawa jest naprawde jasna. I to co jest o 2014/15 odnosi sie tez do przyszlorocznej - zadnej zmiany prawa w tym zakresie nie bylo (poza tym, ze wydluzono okres obowiazywania z 2 do 5 lat - ale w obu wypadkach dotyczyloby to matury 2016).
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: randomlogin »

Art. 20.
1 Egzamin maturalny, o którym mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 ustawy, o której mowa w art. 1, na podstawie standardów wymagań będących podstawą przeprowadzania egzaminu maturalnego, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 10 ustawy, o której mowa w art. 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, przeprowadza się:
1) do roku szkolnego 2012/2013 włącznie – dla absolwentów uzupełniającego liceum ogólnokształcącego
2) do roku szkolnego 2013/2014 włącznie – dla absolwentów liceum ogólnokształcącego i liceum profilowanego oraz technikum uzupełniającego dla młodzieży
3) do roku szkolnego 2014/2015 włącznie – dla absolwentów technikum i absolwentów technikum uzupełniającego dla dorosłych.

2. Absolwenci, o których mowa w ust. 1, którzy w terminach określonych w ust. 1 nie przystąpili do egzaminu maturalnego, nie zdali egzaminu maturalnego, chcą podwyższyć wynik egzaminu maturalnego uzyskany z danego przedmiotu lub przedmiotów lub chcą przystąpić do egzaminu maturalnego z przedmiotu lub przedmiotów, z których wcześniej nie zdawali egzaminu maturalnego, przystępują do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów na podstawie standardów wymagań, o których mowa w ust. 1, w okresie 5 lat szkolnych, licząc od końca roku szkolnego wymienionego w ust. 1.

3. Po upływie terminów, o których mowa w ust. 1 i 2, egzamin maturalny przeprowadza się na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, o której mowa w art. 22 ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy, o której mowa w art. 1.
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lollobrigida »

No i dziękuję, tyle w temacie
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: EwKa1202 »

randomlogin pisze:Mylisz sie.

Nie wiem jak bardziej mozna to wyjasnic. Po prostu tak nie jest. A dyrektorzy szkol gowno wiedza o maturze, tak generalnie. Taka smutna prawda, potwierdzajaca sie co chwile, co widac chocby na tym forum.

Nie rozumiem tylko dlaczego koledze w sasiednim watku w analogicznej sytuacji odpowiedzialas poprawnie (czyli pisanie po staremu).
Masz rację, zwracam honor Przepraszam za swoją pomyłkę. Koledze z sąsiedniego wątku tak napisałam bo taką wtedy miałam informację na ten czas, po przeczytaniu tego co jest na stronie OKE ale gdy poszłam do szkoły pani dyrektor powiedziała coś zupełnie innego, to uznałam,że ja coś źle zrozumiałam, więc tak napisałam. Przepraszam i dzięki poprawne wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lollobrigida »

CKE także dało mi taką odpowiedź, że piszę starą formę matury
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: black-cat »

Lollobrigida pisze:A tak w ogóle, to myślicie, że mam jakiekolwiek szansę zdać tę maturę na rozszerzeniu skoro w liceum miałam ją jako podstawę i na dodatek studiuję? Spore grono ludzi odradza i twierdzi, że to graniczy z cudem Od zawsze marzyłam o weterynarii, ale tak się wszystko potoczyło, że wylądowałam na humanie. szkoda gadać. Ale czuję, że muszę spróbować.
Mam nadzieję, że Cię to pocieszy, ale ja też chodziłam na humana:) Udało mi się (przed pierwszym podejściem) ogarnąć oba przedmioty od podstaw w jakieś pół roku i pomimo iż zabrakło sporo pkt na lek/lek-dent to uważam, że nie miałam złych wyników jak na pierwsze podejście po nauce tak naprawdę od zera

W tym roku pisałam drugi raz maturę z biol R i chem R i bez korków udało mi się podwyższyć łącznie o 30%. Niestety patrząc na tegoroczne progi na lek/lek-dent zabraknie kilku pkt

Myślę, że z moim obecnym wynikiem bez problemu dostałabym się w tym roku na farmację czy weterynarię, ale chcę jeszcze powalczyć o lek/lek-dent, zwłaszcza, że już jestem blisko celu. Niby do trzech razy sztuka, no zobaczymy.

W każdym razie da się to osiągnąć, z tym że w przypadku osób, które miały te przedmioty w LO na podstawie (jak w naszym przypadku), wymaga to bardzo dużo pracy, samodyscypliny. Dla Ciebie pocieszające jest to, że (z tego co słyszałam) to na weterynarię są nieco niższe progi niż na lek/lek-dent, więc będzie Ci się łatwiej dostać na ten kierunek)
Powodzenia!:)


A tak na marginesie, wracając do tegorocznej rekrutacji- jak Wam się wydaje, mogą jeszcze progi spaść o dużo pkt? Bo mnie się wydaje, że na wielu uczelniach spadną jeszcze góra o 3 pkt Mamy już wrzesień a progi obniżają się w bardzo niewielkim stopniu:(
Nie chcę nikomu odbierać nadziei (tym, którzy jeszcze czekają i mają nadzieję na dostanie się w tym roku na lek/lek-dent), ale mi się wydaje, że tegoroczne progi będą nieco wyższe od tych prognozowanych:( Wiadomo, nikt tu raczej jasnowidzem nie jest i trudno cokolwiek przewidzieć, ale na cuda i spadek na przykład o 10 pkt we wrześniu bym nie liczyła:(
Kto by pomyślał, że w tym roku na wielu uczelniach próg na lek-dent będzie wynosił tyle, co kiedyś na lek. Boję się, że jak tak dalej pójdzie to za rok ostateczny próg na lek będzie wynosić 180, a na lek-dent 175
Mam mimo wszystko nadzieję, że to co się wyrabia w tym roku to tylko jednorazowa sytuacja. I oby nam się udało dostać na swoje wymarzone kierunki, jak nie w tym roku, to w następnym!:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Matura 2015/2016 dla rocznika 94!

Post autor: Lollobrigida »

No to mnie pocieszyłaś Sam fakt bycia na humanie jeszcze o niczym nie przesądza. Bardziej mnie martwi brak czasu do ogarnięcia tego wszystkiego, tym bardziej od zera

Jeżeli chodzi o rekrutację to niestety Ci nie pomogę, bo się kompletnie nie orientuję, ale z tego co mi wiadomo to mamy niż demograficzny i z roku na rok jest coraz mniej studentów Może to coś da

black-cat, studiujesz coś, czy może poświęcasz czas na naukę do matury?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości