jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
onemoretime1
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2013, o 14:35

jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: onemoretime1 »

hej, mam pytanie:

rekrutacja na studia niestacjonarne rozpoczyna się zazwyczaj we wrześniu prawda? no a wtedy jeszcze jest szansa na minimalny spadek progów do trybu stacjonarnego. Czy w razie zakwalifikowania na niestacjonarne (po złożeniu dokumentów) i spadku progów przenoszą automatycznie na stacjonarne?(w obrębie jednej uczelni, bo myślę że w obrębie dwóch np. Krakowa i Pozanania nie ma znaczenia w sytuacji gdy np. najpierw dostaję się do Krakowa na niestacjonarne a potem biore z niego papiery i przenoszę się na stacjonarne do Poznania gdy próg spadnie).

Dobrze myslę? proszę o pomoc.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: randomlogin »

Termin zalezy od uczelni - na czexci rekrutacja na niestacjo odbywa sie rownolegle ze stacjo, wiec zwroc na to uwage. W zasadzie druga czesc tez zalezy od uczelni, ale z tego co wiem na zadnej nie ma z tym problemu - dla pewnosci musisz okreslic, ktore dokladnie cie interesuja, i te konkretnie sprawdzac.

Awatar użytkownika
onemoretime1
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2013, o 14:35

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: onemoretime1 »

hmm, powiedzmy że dostaję się we wrześniu na niestacjonarne do Gdańska, składam dokumenty. Kilka dni czy tygodni później dostaję się na stacjonarne do Białegostoku. Mogę po prostu wybrać papiery i zawieźć gdzie indziej, czy muszę płacić tam 1 ratę pieniędzy za semestr niestacjonarny w Gdańsku?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: randomlogin »

To juz bardzo szczegolowe pytanie, ktore lepiej zadac samemu gumedowi - bo to zalezy od tego jaka bedzie tresc umowy, ktora podpiszesz kiedy sie dostaniesz. Ja slyszalem tylko o uczelniach, ktore zwracaja wplate (bo zaplacic czwsto musisz w miare od razu) jesli zrezygnujesz przed rozpoczeciem roku. Ale o samym Gdansku takich informacji nie mam.

MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: MaOaM »

bardziej problem w tym, że jak się dostaniesz pod koniec września to często jest bardzo mało czasu na dowiezienie papierów. więc ciężko byłoby zabierać papiery i później je wieźć na inną uczelnię oddaloną setki kilometrów, to moze byc fizycznie niemożliwe jak masz na następny dzień, albo 2 dni po dowieźć papiery
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: czytowazne »

E tam, ja w tamtym roku trochę pojeździłam z Katowic do Białego
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: lith »

[at]
Trzeba kogoś z autkiem skombinować, albo pożyczyć i nie ma problemu.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: MaOaM »

chyba z helikopterem jeżeli listy pojawiały się po 14 a następnego dnia trzeba było zawieźć papiery. od 8 można było odebrac papiery (też nie wiadomo ile by to trwało) np w Kato i jechać do Lublina, gdzie się z Kato jedzie 5 godzin, a w Lublinie do 14 można składać. w sumie to nie wiem po co ta dyskusja
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: czytowazne »

Listę ogłoszono w czwartek po południu. Na złożenie dokumentów był piątek i poniedziałek. W sumie nie spotkałam się z uczelnią, która dawałaby jeden dzień na dostarczenie dokumentów. Nie ma co straszyć ludzi.

Aha, we wrześniu może faktycznie być mniej czasu, ale wtedy uczelnie mogą wymagać potwierdzonej notarialnie kopii dokumentów, a potem można dostarczyć oryginał. Czasem nawet go nie chcą.
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: jednoczesna rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne

Post autor: zupelnieodzera »

Może ktoś z Was wypisać tu uczelnie, na których rekrutacja na stacjonarne i niestacjonarne studia odbywa się jednocześnie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości