nowa era?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

nowa era?

Post autor: patrykgym »

Nie wiem jak Wy możecie się uczyć z tych podręczników nowej ery do biologii. Zdecydowanie jest tam za mało ważnych informacji. Od siebie polecam 5 tomów PWN.
gucio926
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2012, o 15:38

Re: nowa era?

Post autor: gucio926 »

To prawda, ale nowa era jest do bani. Choć wiadomo można ją przeczytać. Bez PWN i Bukały na maturę nie ma się co wybierać.
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: nowa era?

Post autor: fraux »

bez Bukaly na mature lepiej sie nie wybierac? nie przesadzacie?:) owszem Bukala ma fajne zadania, ksiazka o cytologii tez dobra ale nie wyobrazam sobie kuc kazdego zagadnienia od niej.
wczesniej starsze roczniki mialy operon do biologii i wiele osob bazujac na nim jakos nie narzekalo - mam operon w domu i porownujac do nowej ery to wieksza czesc tresci sie naklada na siebie, nowa era ma dodatkowo czasami jakies zagadnienia omowione.
moze najlepiej wykuc wikipedie do matury

Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: nowa era?

Post autor: Locus »

Nowa era jest idealnym wypośrodkowaniem pomiędzy niedoborami operonu i nadmiarem bukały imo. Można spokojnie do niej zaglądać, albo nawet uczyć się tylko z ne.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: nowa era?

Post autor: Smile_Forever »

Mi się osobiście bardzo dobrze uczyło z Nowej Ery, zawiera ona całkiem sporo ciekawych informacji, wiele działów w niej przejrzyście wytłumaczyli. Tyle, że kiedy ją czytałam, miałam już przerobiony Operon .
patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

Re: nowa era?

Post autor: patrykgym »

[at]

Ty zapewne się uczyłaś z tej starej nowej ery (żółto-zielone kolor podręczników), ale te podręczniki, które są przeznaczone dla NPP to są bardzo marne.
mathiej
Posty: 104
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:41

Re: nowa era?

Post autor: mathiej »

Operon na powtórkę, nowa era dobra, ale jeszcze zadania trzeba robić.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: nowa era?

Post autor: Smile_Forever »

patrykgym, tak, uczyłam się z tych starych i jeśli miałbyś okazję je jeszcze zdobyć, to zdecydowanie je polecam. Tych do nowej podstawy nie miałam okazji widzieć. Zadania - wiadomo, że pod maturę trzeba intensywnie przerabiać, bo bez nich żaden podręcznik nie pomoże
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: nowa era?

Post autor: ryniofit8000 »

Nie ma sensu uczyć się wszystkiego z Bukały. Ja się uczę ze starego operonu i nowej ery, uważam, że bardzo dobrze się uzupełniają. Na maturze nie ma zadań wykraczających poza wiadomości z tych książek. Czasami jeszcze zajrzę gdzieś więcej ale to tylko jak mnie coś bardziej zaciekawi.
operon, nowa era, systematyczna nauka i zadania (jeszcze może być przydatna umiejętność logicznego rozumowania i wnioskowania) - tyle powinno wystarczyć, żeby na maturze z biologii uzyskać bardzo dobry wynik
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: nowa era?

Post autor: Smile_Forever »

Zgadzam się, zdecydowanie nie ma sensu uczyć się wszystkich ciekawostek i szczególików pod kątem matury. Lepiej skupić się na tym, żeby porządnie zrealizować program. Podczas rozwiązywania zadań trzeba podchodzić z dystansem do ponadprogramowej wiedzy, bo czasem takowa może trochę przeszkadzać we wstrzelaniu się w klucz.
stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: nowa era?

Post autor: stechiometria »

Nie zgadzam sie. Na obecnej maturze jest wiele zadan z informacja np. Pojawilo sie takie o feromonach owadow. Znacznie latwiej jest rozwiazywac takie zadania, bedac nie tyle wykutym co oczytanym. Nie ma wiec oczywiscie co przesadzac jezeli chodzi o jakies nazwy, ale poczytac z roznych zrodel cos wiecej mozna

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: nowa era?

Post autor: lith »

Imo jak jest zadanie z informacją to wiedząc samemu za dużo łatwo przekombinować i wymyślić coś na co goście od układania klucza nie wpadli. Jeśli chodzi o materiał to ja w lo najbardziej obcykany byłem chyba z ekologii i co trafiłem pytanie z ekologii w jakimś arkuszu, to dla mnie było bardziej bzdurne od poprzedniego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości