Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mikrotrabekule »

luky278, korepetytorka mi mówiła, że przez reformę, czyli tą podstawę w 1 klasie, a później super szybkie robienie rozszerzenia większość osób średnio się prezentuje wiedzowo", więc matura może pójść im gorzej. I nie tylko od niej słyszałam takie opinie, ale jak jest w rzeczywistości to okaże się w maju

Uważam osobiście, że matura może być łatwa.
Jedynie można się pocieszać, że jest ona postawiona głównie na wnioskowanie itp. czyli zadania, które ogólnie idą gorzej.
luky278
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2011, o 11:33

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: luky278 »

jeśli niektórzy z nich wybrali matmę, bio i chemię to mamy kombo

i raczej ciężko będzie przebić ludzi którzy tak wyśrubują wyniki

+to co mówi kate o tym że ministerstwo chce się pochwalić


w sumie jeżeli mam z rozszerzonej matmy i biologii po 80% to myślicie że dostanę się gdzieś poprawiając samą chemię? (60% )

wszystkie miasta wchodzą w grę!
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

luky 278 Wystarczy przejrzeć sobie progi z zeszłych lat żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie : )
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: kate27 »

luky278, nie pamiętam dokładnie wszystkich progów, ale zakładając 80 z mat i biol, to musiałbyś naprawdę zabłysnąć na tej chemii


na Twoim miejscu poprawiłabym i chemię i biologię (to drugie nawet o te kilka %) i celowała w trójprzedmiotówki, gdzie od tego roku liczą matematykę R
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: paatixx3 »

Mikrotrabekule pisze:luky278, korepetytorka mi mówiła, że przez reformę, czyli tą podstawę w 1 klasie, a później super szybkie robienie rozszerzenia większość osób średnio się prezentuje wiedzowo", więc matura może pójść im gorzej. I nie tylko od niej słyszałam takie opinie, ale jak jest w rzeczywistości to okaże się w maju
A ja mam właśnie kompletnie inne spojrzenie na ten temat. Idę nową podstawą i właśnie w 1 klasie była podstawa a 2 i 3 klasa rozszerzenie. I wydaje mi się, że dzięki temu dobrze pamiętam wszystko z rozszerzenia było to w krótkim czasie więc nie było czasu na to, żeby to zapomnieć. Za to to co było w 1 klasie ledwo pamietam, prawie sama teoria. bardziej boje sie o pytania jakie mogą dać z podstawy.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: ryniofit8000 »

luky278, napiszesz tę chemię na 85+ to się dostaniesz
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: sunset »

kate27 pisze:luky278, boję się takiego scenariusza, że dostaną łatwą maturę (którą dobrze napiszą), żeby ministerstwo mogło chwalić się efektami reformy
"Łatwe to pojęcie względne. Co rok dla jednych matura jest łatwa, a dla drugich trudna. Myślę, że żadna reforma nie będzie tu miała nic do rzeczy, najlepiej piszą Ci, którzy będą najlepiej przygotowani i tyle - jak zawsze. A jak już z góry wymyślacie sobie tłumaczenie, na wypadek nie dostania się to powodzenia. (Sorry, ale mam już dosyć słuchania, że nasza matura będzie prostsza, bo reforma. Takie stwierdzenie nie ma żadnych podstaw.)
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

sunset pisze:najlepiej piszą Ci, którzy będą najlepiej przygotowani i tyle - jak zawsze.
Jak zawsze? To by bylo raczej jak nigdy.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: sunset »

Czyli najlepiej piszą Ci, którzy idą sobie na egzamin ot tak dla sportu czy może Ci, którzy mają to zapisane w horoskopie?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mikrotrabekule »

Najlepiej piszą ci co się nie stresują i podchodzą do tego fajnie dostać się na lek, ale jak nie wyjdzie to trudno p

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Smile_Forever »

Coś w tym jest, że jak komuś za bardzo zależy, to się stresuje i ostatecznie gorzej mu to wychodzi dlatego oprócz przygotowania merytorycznego, ważne jest również odpowiednie podejście
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

Mein gott, nie wytrzymam: ci w znaczeniu tamci", a nie tobie", pisze sie mala litera! chyba, ze istnieja az tak dzikie autokorekty? Chociaz moglo byc gorzej, niektorzy pisza Mnie albo On", a o Bogu wcale wtedy nie mowia.

Okok, jesli wasza matura bedzie latwa jest wkurzajace, to powiem tak: na 90% srednie wyniki matur nowej podstawy beda wyzsze niz wyniki zeszloroczne i niz wyniki tegorocznej starej podstawy

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

sunset, najlepiej napisza ci, ktorzy najlepiej napisza. Korelacja z poziomem przygotowania jest slaba, a juz zwlaszcza rozumianym jako ilosc czasu i pracy poswieconych na to przygotowanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości