Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
inarlie
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2013, o 13:14

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: inarlie »

Aksolotl pisze:No ktorym otworem stoja uczelnie do kandydata :p Lodz jak na razie raczej tym przednim.

A, sorry, nielotna jakas dzis jestem. To Lublin raczej tym tylnym. No dobra, takie stwierdzenie jest trochę niesprawiedliwe. ^^
placek pisze:Inarlie Wiele osób odleciało bo samo zrezygnowało, stwierdziło po miesiącu ,że medycyna to jednak nie to, więc nie rozpatrywał bym tego w aspekcie ciężkości utrzymania się na studiach.
No, ja bym rozpatrywała. Fakt, część osób się wynosi, bo medycyna to nie to i jeszcze chyba nikogo nie wywalili, ale są też tacy, którzy odchodzą, bo wymagania są za duże".

placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

No to już ich problem, że według ich wymagania są za duże wszędzie są zbliżone chyba na tym etapie studiów, więc dla każdego są takie same ( nie uwzględniam różnych widzi mi się asystentów )
Poza tym człowiek chyba wiedział, że idzie na takie studia gdzie jednak coś się tam wymaga
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Smile_Forever »

Dużo osób na początku przeraża się poziomem i ilością nauki, a także twierdzi, że nie da sobie rady z przyswojeniem tak dużej partii materiału. Ale z biegiem nauki okazuje się, że człowiek może przestawić się na trochę inny tryb niż w liceum i coraz bardziej efektywnie się uczyć. Kwestia tego, żeby się nie poddać, tak jak niektórzy i nie zrezygnować ze studiów, tylko podjąć się tego wyzwania .
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Mårran »

Może niektórzy chcialiby medycyny, a tu zaskakuje ich biochemia, biofizyka, biostatystyka, biochujnia
Pani Buka
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Aksolotl »

Ej, my na razie najwiecej medycyny mielismy przy osluchiwaniu sie na biofizyce D

placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

Totym że wiem, że w wodzie mezosaprobowej gąbki żyją nie uleczę pacjenta ? szkoda
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Sofia »

M&#xE5rran pisze:biochujnia.
Biochujnia nie zaskakuje, ona wchodzi w Twoje życie niczym nóż w masło, wali Cie w mordę jak prosto z glana i zostawia tak krwawiącego do czasu następnych zajęć _:
Sindbad95
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2012, o 01:40

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Sindbad95 »

placek pisze:Totym że wiem, że w wodzie mezosaprobowej gąbki żyją nie uleczę pacjenta ? szkoda
Czyżby Łódź? D
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

Sindbad95 oczywiście, biologia medyczna taka piękna D
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Alra »

U mnie na ten moment nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś odleciał", większość ma wciąż mnóóóstwo zapału.

Też się czasem przekomarzam, że nie wstaję z łóżka, rzucam studia, pójdę za rok na jakąś filologię od podstaw i będę rysować szlaczki w zeszyciku przez pierwsze dwa miesiące, jak moi znajomi .
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: Madridistka »

Zapraszam do Poznania, u nas nie jest najgorzej, przynajmniej z tego co widzę to na innych uczelniach mają dużo więcej do nauki niż my. W Poznaniu chyba tylko gorsza niż na innych uczelniach jest biofizyka, zwana biosyfilizmem
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: randomlogin »

placek pisze:Totym że wiem, że w wodzie mezosaprobowej gąbki żyją nie uleczę pacjenta ? szkoda
Wiekszoscia (tak, wiekszoscia) rzeczy, ktorych uczyc sie bedziesz na calym leku tez nigdy nikogo w swojej karierze nie uleczysz. Takie zycie. Analogicznie jest z innymi studiami w innych dziedzinach, choc marne to pocieszenie.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Medycyna 2015/16 wymagania rekrutacyjne

Post autor: placek »

randomlogin,
Wiem : ) tak się droczę tylko, przed studiami czytałem sporo na te tematy żeby się zorientować i widzieć na czym się stoi : P

Dlatego uważam że na medycynie powinno być o wiele więcej praktycznych zajęć a na przedmiotach teoretycznych więcej o przypadkach klinicznych i tego co nam się przyda.
Jak kogoś bardziej interesuje jakieś zagadnienie czy przedmiot to fakultety czy STN
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości