Jaka książka ?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.

Która

Campbella
10
77%
Villego
3
23%
 
Liczba głosów: 13

BioAdi
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2014, o 10:27

Jaka książka ?

Post autor: BioAdi »

Witam. W tym roku kończę gimnazjum i wybieram się do liceum. Bardzo chciałbym wziąć udział w olimpiadzie biologicznej, więc chciałbym sobie kupić i poczytać w wakacje jakaś dobrą książkę, która najlepiej pomoże mi się przygotować. Zastanawiam się nad biologia campbella oraz biologia villego". Która jest wg. was lepsza i dlaczego ? Dodam, że chciałbym wydanie najnowsze jako, że wiedza biologiczna cały czas się poszerza.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jaka książka ?

Post autor: Seeba »

Polecam Campbella. Wiele ilustracji, rycin ułatwiających naukę będących lepszym źródłem wiedzy niż sam suchy tekst. Ville jest bardzo podobny, więc cokolwiek wybierzesz będzie na dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Jaka książka ?

Post autor: Alra »

Ja uczyłam się przede wszystkim z Villego, bo zakupiłam go zanim Campbell pojawił się w sprzedaży. Jednakże korzystałam też trochę z wersji anglojęzycznej Campbella i gdybym teraz miała wybierać, raczej skłaniałabym się ku niemu. Co prawda obie książki zawierają wiele schematów i kolorowych obrazków, są napisane przystępnym językiem, ale jednak Campbell zawiera trochę więcej szczegółów, których w Biologii Villego nie znalazłam.
BioAdi
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2014, o 10:27

Re: Jaka książka ?

Post autor: BioAdi »

A opłacałoby się zakupić obie książki, czy jest w nich prawie to samo?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jaka książka ?

Post autor: Seeba »

Zdecydowanie wystarczy jedna z nich.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jaka książka ?

Post autor: Smile_Forever »

Myślę, że wystarczy kupić Campbella. Zawiera on informacje z najnowszych odkryć biologicznych, których nieraz w Villim brakuje, a które przydadzą się na testach. Poza tym, Campbell jest teraz modny w biologicznych kręgach, ze względu na to, że został niedawno przetłumaczony. Nie mniej jednak, polecałabym sobie przerobić zadania z końców działów z Villeego, bo czasem identyczne zdarzały się na OB. Tych zadań dużo nie ma, można je nawet przerobić będąc w bibliotece, nie trzeba kupować Villeego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości