Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
jarek198867
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2014, o 11:53

Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: jarek198867 »

Witam. Tak jak w temacie. Maturę zdałem w 2007 roku z matematyki, chemii i fizyki. Poszedłem na studia PW na technologię chemiczną. Uzyskałem mgr inż, znalazłem pracę w zawodzie. Chciałbym jednak zdać biologię. Jak to się odbywa? Mogę po prostu sobie zdać tą biologię czy coś więcej? Ciężko mi sprecyzować pytanie, ale mam nadzieję że wiecie o co chodzi W razie co pytać, odpowiem aby przybliżyć temat. Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: Mårran »

Możesz tak po prostu zdać biologię. Tylko musisz poinformować o tym swoją szkołę, w której chcesz pisać, tzn złożyć deklarację maturalną.
Pani Buka
jarek198867
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2014, o 11:53

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: jarek198867 »

Dzięki za odpowiedź. O taką właśnie mi chodziło. Domyślam się, że skończenie studiów chemicznych z wyróżnieniem na polibudzie nie daje żadnego plusa do dostania się na uczelnię, w której liczy się wynik z matury z chemii?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: randomlogin »

Nie, pidstawa kwalifikacji sa wyniki matur.

jarek198867
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2014, o 11:53

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: jarek198867 »

OK, dzięki. Chyba mało kto chce zdawać kolejne przedmioty po studiach, a skoro do kwalifikacji do wyższej szkoły bierze się olimpiady i może coś jeszcze to myślałem że dyplomy też Ok, dzięki za rozwianie wątpliwości
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: chaosik »

Nie wiem, jak jest teraz, ale kiedyś na WUMie dawali 100 dodatkowych punktów za dyplom, ale tylko w rekrutacji na studia niestacjonarne.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: randomlogin »

I za kursy PP na pielegniarstwie. I ktos im chyba uswiadomil, ze tak nie wolno, bo odstapili.

jarek198867
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2014, o 11:53

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: jarek198867 »

Aha, czyli jednak istnieje w ogóle coś takiego, że dyplomy są jakoś liczone. Także ewentualnie można się dopytywać na konkretnej uczelni jak traktują dyplomy. Zawsze jakiś bonus jest i te studia warte chociaż tych kilku punktów Chemia na maturze poszła mi średnio. Na studiach za taki wynik miałbym może 3,5 a biologii nie pisałem w ogóle, także jakby ten dyplom jakoś traktowali, nie musiałbym pisać chemii jeszcze raz. Zresztą teraz w sumie nie byłoby większego problemu
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: larissa90 »

jarek198867 pisze:jakby ten dyplom jakoś traktowali, nie musiałbym pisać chemii jeszcze raz
nie sądzę, żeby było aż tak dobrze
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: randomlogin »

Jesli jakas to robi, to robi to bezprawnie, wiec pozwalac sobie moga na to teraz jeszcze tylko najmniejsze uczelnie/kierunki, ktorych nikt nie traktuje na tyle powaznie, zeby o to powalczyc, a i takich pewnie nie znajdziesz wiele - zalezy w co chcesz celowac.
EDIT: mowa o uczelniach/kierunkach publicznych oczywiscie, prywatne to na ladne oczy moga jak taki maja humor.
jarek198867
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2014, o 11:53

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: jarek198867 »

Także chyba problem rozwiany. Nie podjąłem jeszcze żadnych kroków, pytam tylko żeby się w temacie rozeznać. Czyli zostaje napisać maturę z brakujących przedmiotów. Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: Kacperek »

Skoro skończyłeś studia chemiczne z wyróżnieniem, to mature siekniesz na 100% napisz ją jeszcze raz i po problemie
jarek198867
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2014, o 11:53

Re: Jak zdać dodatkowe przedmioty na maturze po studiach?

Post autor: jarek198867 »

W sumie racja. Mimo wszystko tej biologii trzeba trochę ogarnąć. Kupa materiału, a samozaparcie już nie to samo co się było młodym Także wszystko już wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości