Skierowanie lekarskie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
farane
Posty: 16
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:45

Skierowanie lekarskie

Post autor: farane »

Witam mam pytanie dotyczące tego tekstu: Skierowania na badanie lekarskie będą dostępne w Punkcie Informacji Rekrutacyjnej
WUM lub/oraz w lokalu Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Chce dostać się na Ratownictwo i tutaj mam dylemat czy koniecznie potrzebuje tego skierowania? Bo nie widzi mi sie dybać po to z 300 kilometrów do Warszawy Nie da sie po prostu pójść do lekarza bez tego żeby mnie przebadał?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Skierowanie lekarskie

Post autor: randomlogin »

Nie powinno sie dac - lekarz musi miec co najmniej liste narazen, a ta jest dolaczona do skierowania. To w koncu powazny papierek jest. Znam takich, ktorzy to ignoruja - ale to jest strzelanie, trafisz/nie trafisz.
Nie wiem jakies sa praktyki na WUMie, ale moze mogliby to skierowanie wyslac? BTW 300km to jest jakis argument, ale pamietaj tez, ze robiac to w miejscu, z ktorym uczelnia nie ma podpisanej umowy, najprawdopodobniej zaplacisz - wiec moze sie jeszcze okazac ze zrobienie tej trasy sie oplaci gdybys sie zamknal z caloscia w jednym dniu.
EDIT: poza tym na WUMie badania sa chyba po zakwalifikowaniu do przyjecia? A wtedy i tak musisz tam pojechac, zeby sie wpisac. Ale to jak wyzej - jak konkretnie ma ta uczelnia nie jestem pewien.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Skierowanie lekarskie

Post autor: york »

możesz iść bez skierowania
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Skierowanie lekarskie

Post autor: kokardka »

farane, ja co prawda jestem z innego wydziału WUMu ale pamiętam, że jak się dostałam i pojechałam zawieść dokumenty to dostałam skierowanie na badania, które zrobiłam już u siebie (też mam 300km), nie miałam czasu żeby zostać w Warszawie, a u siebie też miałam za darmo na NFZ. Zaświadczenie od lekarza dowiozłam jak przyjechałam 2 raz żeby podpisać umowę, już przed samym październikiem, jednak z tego co kojarzę można było donieść to nawet po rozpoczęciu roku akademickiego, jakoś w pierwszych dniach.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Skierowanie lekarskie

Post autor: moorisett »

Random nie demonizuj WÓMu - nie wiem, jak na wnozie, ale ja znam takich, którzy zaświadcznie od lekarza medycyny pracy donieśli w zeszłym tygodniu, chociaż w regulaminie stoi jak wół, że trzeba mieć je przed rozpoczęciem roku akademickiego. I nikt za bardzo nie robił problemów.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Skierowanie lekarskie

Post autor: randomlogin »

Ale przeciez ja nie denonizuje WUMu, same ladne rzeczy o nim naoisalem. Mowie, ze lekarz nie powinien bez skierowania dzialac. Sam WUM chyba zresTa nawet teoretycznie przy zapusach tego papieru nie chce, a wtedy konczy sie dokladnie tak jak piszesz - u nas to samo bylo.

mehua
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:18

Re: Skierowanie lekarskie

Post autor: mehua »

Jak się zawozi papiery, dostaje się skierowanie, idzie się ze skierowaniem do lekarza, i przecież zaświadczenie można wysłać pocztą, żeby nie jeździć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości