Psie odchody

Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Psie odchody

Post autor: Guru »

Czy sprzatacie po swoich pieskach? Czy powinno sie sprzatac? A jesli tak to kto, wlasciciel czy ktos inny?

Warszawa: Urząd Dzielnicy Wola zakupił automaty do sprzedaży torebek na psie odchody:
1.jpg
Agencja SE/East News
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Psie odchody

Post autor: badger »

Mozna by sprzatac pod warunkiem zniesienia podatku za posiadanie psa, nie wiem za co jest ta oplata
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Psie odchody

Post autor: Vinci »

W krakowie sa takie specjalne śmeitniki na psie odchody z napiem Psia Qpa":)
Uwazam, ze to dobry pomysł. Przyjmniej by się szło, nie musząc ciagle patrzec pod nogi zeby w cos nie wdepnąć, poza tym chodniki wygladałyby troche estetyczniej. Nie widziałem jeszcze zeby ktoś sprzątał po swoim czworonogu, ludze przewaznie nagle zaczynają bardzo interesowac sie jakims punktem w oddali, udając ze nie widzą co sie dzieje, poczym odchodzą jakby nigdy nic
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Psie odchody

Post autor: Twincast »

Zawsze sprzątam po moim psie i jestem jak najbardziej za tym, aby każdy to robił.
Całkiem niedawno przeprowadzono akcję, która miała zachęcić ludzi do sprzataina po pupilach. U lekarzy weterynarii mozna było dostać za darmo specjalne worki i urzędzeina do zbierania odchodów.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Psie odchody

Post autor: Iwus »

W Warszawie,przynajmniej w centrum, ludzie sprzątają po swoich pupilach.Co prawda są to zazwyczaj osoby starsze ale zawsze to coś.
W Warszawie też są takie kosze,ale o zgrozo ludzie wrzucają tam butelki itp.
Są też reklamy w supermarketach na ekranach jak właściciel sprząta po psie.
I oczywiście bilbordy-każde dziecko wie,że sprzata się po psie.

Jak dla mnie to nie jest tak do końca dobry pomysł,psie odchody to idealny materiał do kompostowania,nawet do produkcji biogazu,ale zawijając je w foliowy woreczek tworzymy kolejną stertę odpadów.
Najlepsze były by specjalnie wyznaczone miejsca gdzie psy mogły by sie załatwić.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Psie odchody

Post autor: Jakusz »

Na chodnika i placach powinny stać takie automaty i należy sprzatać po psach.

Na trawnikach uważam, że możnaby dać spokój. Jakoś nie sądzę, aby trwanik ucierpiał na paru kupkach - raczej zyska swietny nawóz i to organiczny.
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Psie odchody

Post autor: Twincast »

JakubikF pisze:Na trawnikach uważam, że możnaby dać spokój
Ja też, ale jest wiele starszych osób, którym to bardzo przeszkadza. Nie mają nic innego do roboty, to tylko starają się o zakazy wyprowadzania psów.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Psie odchody

Post autor: Guru »

CHyba ze jest to trawnik gdzie dzieci graja w pilke, u mnie na osiedlu niektorzy wyprowadzaja psy na boiska szkolne
blackquin
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2007, o 17:07

Re: Psie odchody

Post autor: blackquin »

Ja uważam, że powinno się sprzatać po swoich psach, chociażby dlatego by chodniki, czy place wyglądały estetycznie. Raczej nie jest przyjemne wdepnąć podczas spaceru w psią kupkę, albo patrzec jak dzieci bawią sie psimi odchodami w osiedlowej piaskownicy.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Psie odchody

Post autor: Jakusz »

Guru pisze:CHyba ze jest to trawnik gdzie dzieci graja w pilke, u mnie na osiedlu niektorzy wyprowadzaja psy na boiska szkolne
Oczywiście - boiska, place zabaw nie powinny być toaletą dla zwierząt domowych.
Niektórzy niestety popadają jednak w skrajność i tak mnie kiedyś, zwrócono uwagę, że mój pies (swoją drogą 3 kilowy York) niszczy drzewko rosnące na pobliski trawniku (5 razy większe od niego) zostawiając przy nim 50-100g moczu.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Psie odchody

Post autor: muppet »

Moim zdaniem każdy powinien posprzatać po swoim pupilu. Jednak do tej pory nie spotkałam osoby która by to robiła. Tak jak napisał Vinci - ludzie patrza gdzieś w dal a nie pod swoje nogi. A jezeli chodzi o wyznaczenie specjalnego terenu gdzie psy moglyby sie załatwiać - ok, bardzo dobry pomysł - ale w dużym mieście na pewno nie byłoby na tyle tych wyznaczonych miejsc że każdy podczas spaceru mógłby tam dotrzeć. Dlatego ogólna zasada powinna brzmieć - sprzątaj po swoim psie!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Psie odchody

Post autor: Pablo »

Powinny sprzątać,lecz powinni znieść podatek od psów. Bo za co ja mam płacic 50 zł za to że mam psa
Na co idą te piniądze a moze ida do kieszenie jakiegos człowieka
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Psie odchody

Post autor: muppet »

też prawda. na pewno te pieniądze nie idą na drogi Psa poza tym ma się dla siebie a nie dla państwa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość