Co wybrać jeśli nie CMUJ

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: marangan »

Materiały z biochemii są udostępniane jak najbardziej, ale ukryte dla osób spoza danego roku i kierunku, wszystko mamy zahasłowane łącznie ze wszystkimi wynikami Z chemii mieliśmy kilka wykładów i seminariów na początku, ale generalnie sprawdzanie wiedzy potem z tego to jest w powiązaniu z biochemią, czyli np kinetyka z enzymami, termodynamika z oddychaniem, nie jest to jakieś oderwane (to tak z perspektywy wczorajszego egzaminu). Typowo obliczeniowe zadania były na kolokwium I do którego nikt się nie uczył bo mieliśmy dzień przed i dwa dni przed anatomię. Generalnie były inne rzeczy do roboty w I semestrze. Kolosy są 4, po 50 pkt testowe. Potem egzamin 100 pytan, próg 60. Są premie za dobrze napisane kolokwia. Nie trzeba umieć wszystkich wzorów ze stryera", tzn. na pewno nie rysować. Na pewne rzeczy się bardziej po prostu bardziej zwraca uwagę, na inne mniej.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: tchorz »

O, dzięki za informację.
Wiem,że powinny mnie interesowac kółka, specjalizacje i staże, ale o tym nie mam jeszcze bladego pojęcia.A i na forum zbyt wiellu wiadomosci nie ma.
Natomiast biochemia mnie interesuje. I wzbudziła moja ciekawość bo nie da się zobaczyć rozpiski, nie mówiąc juz o materiałach, wykładach czy przykładowych pytaniach. To chyba najtajniejszy przedmiot na UJ.
Słyszałam, ze właśnie z biochemią i fizjologią sa najczęściej kłopoty. i zastanawiam się dlaczego.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: randomlogin »

Bo to duze przedmioty. Plus fizjologia ma dziki system egzaminowania. Biochemia ma w miare spoko, ale to nadal duzy przedmiot. I jednak wiekszosci. Coz, uczenie sie tego to nie jest marzenie wiekszosci osob studiujacych ten akurat kierunek.
I nie jest najtajniejszy - trzy lata temu taka fizjologia to jeszcze wlasnej strony internetowej nie miala. Duzo jest zreszta takich przedmiotow, o ktorych nic nie ma w internecie.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: tchorz »

Pewnie zaczynam mieć obsesję na temat biochemii.(to pewnie przez te czekanie na wyniki). Ale kiedyś była chemia na pierwszym roku ,a biochemia na drugim. Teraz jest wszystko razem. Z tego wynika,że wymagania są nizsze niz kiedyś?
A włąsnie widziałam że jest juz plan zajęć dla lekarskiego 14/15. niektóre zajęcia kończa się w piątek o 20.15
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: randomlogin »

To w jak doglebny sposob sledzisz to jak wygladaja studia na tym 1. roku jest dosc przerazajace.
Te co jest do 20.15 nie jest co tydzien - to jest bardziej rezerwacja miejsca na to.
A biochemia - nowe roczniki twierdza, ze poziom nie jest nizszy, ja patrzac na spisane pytania z egzaminu i na to jak to sie konczy, w sensie na zdawalnosc, musze powiedziec, ze widac, ze jednak troche latwiej jest. Ale to zaleta, nie wada.
marangan
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2010, o 07:46

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: marangan »

Ja nie mam porównania wiec nie moge się wypowiedziec co do łatwości moge tylko stwierdzić ze spisane przez nas pytania sa juz po naszej obróbce i w zasadzie wyglądają na łatwe jak się je w domu przejrzy, na egzaminie byly kombinowane typu 1 2 3 prawdziwe itp. co nie zmienia faktu ze znakomita większość to zdała. W piątki mialam lacznie chyba z 5 razy zajecia albo kolokwium, z reguły idzie się dogadać z asystentami jesli chodzi o przekladanie piątkowych sem na inne dni.

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: tchorz »

ECH niech juz będą te wyniki bo moje zdrowie psychiczne ucierpi.


Z czego się uczycie biochemii? wiem, ze teoretycznie sa podane podręczniki,a praktycznie?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: randomlogin »

Niektorzy praktycznie z tychze wlasnie podrecznikow - jesli robi sie to na biezaco to daje to jakies profity. Na szybko, chocby do powtorek, wystarcza Sitmann + wyklady.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: wsedek »

tchorz pisze:ECH niech juz będą te wyniki bo moje zdrowie psychiczne ucierpi.


Z czego się uczycie biochemii? wiem, ze teoretycznie sa podane podręczniki,a praktycznie?

Przecież jestes PEWNA wyników rzędu 280 na CMUJ to skąd obawa o swoje zdrowie psychiczne?

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: tchorz »

Bo nie mam się czego uczyć i uzależnienie od nauki się ujawnia
Jestem pewna, że się dostanę,ale mimo wszystko jest to stan zawieszenia. I jak widzisz nie moge sie dostać do zadań z biochemii a porozwiazywałabym, chciałabym.
Więc na razie mamy fustrację.Po niej pojawi się agresja itd
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: wsedek »

Będziesz miała 6 lat solidnej nauki o ile tak pewnym jest fakt dostania się

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: Medycyna Lwów »

tchorz pisze:Bo nie mam się czego uczyć i uzależnienie od nauki się ujawnia
Jestem pewna, że się dostanę,ale mimo wszystko jest to stan zawieszenia. I jak widzisz nie moge sie dostać do zadań z biochemii a porozwiazywałabym, chciałabym.
Więc na razie mamy fustrację.Po niej pojawi się agresja itd
dziewczyno - to lepiej zacznij budować sobie życie pozanaukowe, bo możesz mieć ciężko potem, zwłaszcza że studia to nie liceum i może być bardzo różnie.
Z biochemii zadań się właściwie nie rozwiązuje, a jak już to są to banalne rachunki na poziomie zupełnie podstawowym. Nie rozumiem ekscytacji tym przedmiotem zupełnie. Jak chciałaś zadań itp. to trzeba było iść na chemię lub farmację.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Co wybrać jeśli nie CMUJ

Post autor: ymk »

kocham szalonych ludzi na biologu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości